Balijská kočka je hravá šelma s nádhernou srstí

Chlupáči, 31. 3. 2021

Foto: Shutterstock

Balijská nebo balinéská kočka je elegantní šelma nápadně připomínající siamku. Co je na ní jiného a jaká vlastně je? Hodila by se tahle kočičí královna právě pro vás?

Ladná tanečnice

Balijská kočka

Královna pohybu. I tak se dá označit balijská kočka, jelikož vyniká svou ladností a lehkostí při chůzi, běhu i skotačení. Díky tomu si zasloužila i své pojmenování, které vychází z pohybů tanečnic z ostrova Bali. Její štíhlé tělo a dlouhé nohy dotvářejí dojem opravdové modelky.

Dlouhá srst

Balijská kočka

Právě kožíšek odlišuje balijskou kočku od siamské, a to hlavně co se délky týče. Balijská kočička je totiž vyšlechtěna z dlouhosrstých jedinců siamek, což z ní dělá mazlíka s jedinečnou povahou a chloubou v podobě dlouhé elegantní srsti. Nemusíte se přitom bát, že takový kožíšek znamená náročnou péči. Balinéska nemá hustou podsadu, a tak ji stačí vyčesat jednou za týden.

Chytrá hlavička

Balinéská kočka

Balijská kočka je velice inteligentní šelma, která vás překvapí svou vynalézavostí a učenlivostí. Podobně jako siamka, i tato kráska zvládá různé povely a triky, a to mnohdy lépe než její psí kolegové. Ráda zkoumá okolí a vymýšlí lumpárny, nemusíte se obávat nudy. Je však důležité zajistit této bystré kočičce dostatek vyžití. Kromě škrabadel a prolézaček ocení i hračky a kočičí hlavolamy. Nepohrdne ani možností vyjít na čerstvý vzduch, samozřejmostí je však bezpečně zajištěný výběh nebo vodítko.

Hravá společnice

Balinéská kočka

Pokud hledáte milou a přátelskou kočku, která má náladu na skotačení a hry i v pokročilejším věku, je balijská kočka tou správnou volbou! Jedná se o společenské zvířátko, které miluje lidskou společnost a hlavně pozornost. Tu si dokáže balinéska náležitě zajistit svým hlasem, umí být totiž pěkně upovídaná. Společně strávené chvíle ocení tato šelma ze všeho nejvíce, kromě hraní s udičkou nebo aportování hraček se k vám i s radostí schoulí. O to hůře snáší samotu, a tak se nehodí do domácností, kde celé dny nikdo není.


Zobrazit diskuzi ke článku