Beauceron je neohrožený hlídač s prstem navíc

Chlupáči, 5. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Univerzální pes s mnoha kvalitami i výjimečnostmi. Beauceron patří mezi ovčácká plemena a má pevnou základnu ve Francii. Ačkoliv se na první pohled může podobat dobrmanovi, ovčácké geny nezapře. Pojďme se podívat na tohoto zajímavého chlupáče zblízka!

Statečný hlídač

Beauceron

Beauceron má v krvi hlídání, střežení a chránění majetku, pozemku, ale i osob nebo zvířat. Má pro strach uděláno a nebojí se zakročit v případě potřeby. Nevítaného hosta před vstupem jistě odradí už samotný tajemný vzhled a odhodlaný výraz tohoto psího nebojsy. Beauceron je velice přizpůsobivý a nenáročný chlupáč, kterému nevadí ani náročnější podmínky či nepříznivé počasí. Hustá srst s podsadou jej ochrání před chladem i horkem, ale zajištění přístřešku, boudy nebo vstupu do domu je samozřejmostí.

Věrný společník

Beauceron

Pokud hledáte psího parťáka, na kterého se můžete spolehnout a který rád udělá, co vám na očích uvidí, je beauceron správnou volbou. Záleží přitom samozřejmě na vašem vzájemném vztahu, důvěře a přístupu k výchově a výcviku. Tento hafan si k vám při laskavém a pevném vedení vytvoří silné pouto a bude milovat celou rodinu, poslouchat, naslouchat a respektovat všechny její členy, které pak také náležitě brání. Je velice citlivý a rozpozná vaše rozpoložení, nezapře ani vysokou inteligenci a opravdu dlouhou paměť.

Pracant tělem i duší

Beauceron

Tento chlupáč umí být neúnavným pracantem, který rád plní každé pánečkovo přání. A to nejen co se výcviku týče, ale hlavně v ohledu sportovních a pracovních výkonů. Je výborný ovčácký pes a miluje práci u stáda. Je velice vytrvalý a má dobrou fyzičku, a tak vám může dělat doprovod i při jízdě na kole či koloběžce, nepohrdne dlouhými výpravami a výšlapy. Tento fyzicky zdatný pes může vážit až 40 kilogramů, a přesto mu nechybí hbitost a rychlost. Je vždy připravený k akci!

Kolik vidíte prstů?

Beauceron

Velkou zajímavostí na beauceronovi je počet prstů. Již při prvním pohledu si všimnete, že je na tomto hafanovi něco neobvyklého. Zaměříte-li se na jeho zadní nohy, zjistíte, že na nich má dvojité paspárky. Celkem má tedy na zadní noze šest prstů! To je mezi jinými psími kolegy docela rarita, nemyslíte? I když vás mohou paspárky vyděsit, nemusíte se ničeho obávat. Jedná se o přirozenou součást těla, která k tomuto chlupáčovi zkrátka patří, a je dokonce vyžadována!


Zobrazit diskuzi ke článku