Chlupáči, 24. 1. 2024

Foto: PHOTOCREO Michal Bednarek / Shutterstock

Typické skvrnky, zvídavý pohled a povaha, která mísí dravost kočky divoké a přítulnost té domácí. Tohle plemeno se těší čím dál větší popularitě. Oblíbíte si tuto malou šelmu i vy?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Zvědavý průzkumník

Bengálská kočka

Bengálské kočky jsou velice zvídavé a inteligentní, rády si hrají a jsou aktivními mazlíčky. Lze je i snadno vycvičit, přeci jen se jedná o chytré hlavičky. Ráda vám bude dělat společníka u běžných činností, bude vám asistovat při úklidu i při vaření. Jednoduše řečeno ji zajímá úplně vše, co se doma šustne. Aby se tato malá šelma u vás doma nenudila, nezapomeňte vybavit domácnost dostatkem hraček, prolézaček a škrabadel.

Výborný lovec

Bengálská kočka

Z divokých předků bengálské kočce rozhodně zůstal silně vyvinutý lovecký pud, díky kterému dostane do svých spárů nejen malé myšky, ale i větší živočichy, ptáky nebo lasičky. Jedná se o lovce profesionály, což jistě oceníte, pokud se potýkáte s nezvanými hosty.

Kamarád, ale ne pro každého

Bengálská kočka

Tohle plemeno je velice komunikativní a má rádo společnost, proto se ideálně hodí do domácnosti s více kočkami. Dobře se snáší i se psy, pokud jsou na sebe dobře navyknutí. Co se týče ostatních domácích mazlíčků, je třeba být na pozoru. Malé hlodavce nebo papoušky může brát tato divoška jako snadnou kořist.

Bengálské kočky jsou vhodné i do rodiny s dětmi, jelikož se této hravé šelmě mohou věnovat a hrát si s ní každý den. Je však třeba děti naučit, jak s kočkou mají zacházet.

Kočka a voda?

Bengálská kočka

Je běžné, že kočky nesnášejí vodu. Jak je o u bengálské kočky? Pravý opak! Tyto kočky vodu přímo milují, rády si s ní hrají a pozorují ji. Podobně jako na malé domácí mazlíčky je třeba dávat pozor i na rybičky, které by z vody tato šikulka snadno vylovila, což by pro ně bylo fatální. Proto akvárium raději zajistěte víkem, aby rybkám nehrozilo žádné nebezpečí.

Autorský článek

Esther Verhoef – Verhallen: Velká encyklopedie koček; vydavatel: Rebo; rok vydání: 2004; ISBN: 9788072343003

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock