Bengálská kočka je opravdová malá šelma

Chlupáči, 21. 9. 2020

Foto: Shutterstock

Typické skvrnky, zvídavý pohled a povaha, která mísí dravost kočky divoké a přítulnost té domácí. Tohle plemeno se těší čím dál větší oblíbenosti. Oblíbíte si tuto malou šelmu i vy?

Zvědavý průzkumník

Bengálské kočky jsou velice zvídavé a inteligentní, rády si hrají a jsou aktivními mazlíčky. Lze je i snadno vycvičit, přeci jen se jedná o chytré hlavičky. Ráda vám bude dělat společníka u běžných činností, bude vám asistovat při úklidu i při vaření. Jednoduše řečeno ji zajímá úplně vše, co se doma šustne. Aby se tato malá šelma u vás doma nenudila, nezapomeňte vybavit domácnost dostatkem hraček, prolézaček a škrabadel.

Výborný lovec

Z divokých předků bengálské kočce rozhodně zůstal silně vyvinutý lovecký pud, díky kterému dostane do svých spárů nejen malé myšky, ale i větší živočichy, ptáky nebo lasičky. Jedná se o lovce profesionály, což jistě oceníte, pokud se potýkáte s nezvanými hosty.

Bengálská kočka

Kamarád, ale ne pro každého

Tohle plemeno je velice komunikativní a má rádo společnost, proto se ideálně hodí do domácnosti s více kočkami. Dobře se snáší i se psy, pokud jsou na sebe dobře navyknutí. Co se týče ostatních domácích mazlíčků, je třeba být na pozoru. Malé hlodavce nebo papoušky může brát tato divoška jako snadnou kořist.

Bengálské kočky jsou vhodné i do rodiny s dětmi, jelikož se této hravé šelmě mohou věnovat a hrát si s ní každý den. Je však třeba děti naučit, jak s kočkou mají zacházet.

Bengálská kočka

Kočka a voda?

Je běžné, že kočky nesnášejí vodu. Jak je o u bengálské kočky? Pravý opak! Tyto kočky vodu přímo milují, rády si s ní hrají a pozorují ji. Podobně jako na malé domácí mazlíčky je třeba dávat pozor i na rybičky, které by z vody tato šikulka snadno vylovila, což by pro ně bylo fatální. Proto akvárium raději zajistěte víkem, aby rybkám nehrozilo žádné nebezpečí.


Zobrazit diskuzi ke článku