Chlupáči, 23. 10. 2022

Foto: Shutterstock

Ke kočičce plemene birma se pojí i přídomek „posvátná“. Proč tomu tak je? Birma si vás získá nejen svým elegantním vzhledem, kterým se pyšní díky kombinaci genů od perské a siamské kočky, ale hlavně úžasnou povahou.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Zlatá povaha, svatá trpělivost

Birma

Birma si vás získá nejen svým elegantním vzhledem, kterým se pyšní díky kombinaci genů od perské a siamské kočky, ale hlavně úžasnou povahou. Tato chlupatá kráska je velice mírumilovná, klidná a přátelská, nemá sklony k agresi a s každým je hned kamarádka.

Ke svým pánům si umí vytvořit velmi silné pouto, ráda vám bude dělat doprovod při všech domácích činnostech nebo klidném lenošení. Dobře vychází nejen s ostatními zvířaty, ale hlavně s dětmi. Společně si užijí krásné chvilky hraní i mazlení, přičemž se nemusíte bát nepříjemných škrábanců – birma drápky vytasí opravdu jen v krajních případech. I přes její bezproblémovou povahu děti raději poučte, jak mají s mazlíčkem správně zacházet, aby nedošlo ke zbytečným nesrovnalostem a problémům.

Inteligentní a věrná společnice

Birma

Tato kočička je ideálním společníkem pro každého člověka, který hledá přítomnost milého a chytrého stvoření. Birma je velice tolerantní a klidná kočka, svoje návyky přizpůsobí těm vašim a snadno si navykne na chod každé domácnosti. Oproti ostatním kočkám je tato roztomilá šelma o poznání klidnější a lépe zvládá i změny, jakými může být například stěhování. Je jí dobře zkrátka všude, kde má na blízku své milované páníčky. I to z ní dělá skvělou kočku pro začínající chovatele, kteří s mňoukajícími stvořeními nemají zkušenosti, ale kteří jsou připraveni poskytnout jí láskyplný domov a potřebou péči.

Na svých pánech umí být ale birma pořádně závislá. Její láska k člověku je natolik velká, že může hůře snášet samotu nebo nedostatek pozornosti. Pokud si plánujete pořídit tuto posvátnou kočku, počítejte s tím, že byste jí měli pár hodin denně věnovat, aby se nenudila a nestrádala. Přeci jen se jedná o chytrou hlavičku, která potřebuje nějaké vyžití. Zabaví ji i zvířecí kamarád, ideální je společnost ostatních kočiček, zvláště pak stejného plemene. Birma může tvořit nerozlučnou dvojku i s vaším pejskem, pokud si na sebe zavčas navyknou. Nezapomeňte této šelmičce pořídit i několik hraček, škrabadel a prolézaček, aby prostředí vašeho domova bylo pro kočičku dostatečně podnětné.

Kouzelné oči a jemný kožíšek

Birma

Krom povahy je birma okouzlující i svým jedinečným zbarvením a průzračně modrými kukadly. Její srst je nadýchaná a jemná, na dotek působí hedvábně. I když se může zdát, že je potřeba tohoto mazlíka náležitě opečovávat, není tomu tak. Srst birmy potřebuje jen pravidelné vyčesávání, které postačí jednou či dvakrát do týdne. Jedná se zkrátka o ideálního zvířecího miláčka.

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock