Birma je ideální kočičí mazlíček i pro úplné začátečníky

Chlupáči, 18. 4. 2021

Foto: Shutterstock

Ke kočičce plemene birma se pojí i přídomek „posvátná“. Proč tomu tak je? Birma si vás získá nejen svým elegantním vzhledem, kterým se pyšní díky kombinaci genů od perské a siamské kočky, ale hlavně úžasnou povahou.

Zlatá povaha, svatá trpělivost

Birma

Birma si vás získá nejen svým elegantním vzhledem, kterým se pyšní díky kombinaci genů od perské a siamské kočky, ale hlavně úžasnou povahou. Tato chlupatá kráska je velice mírumilovná, klidná a přátelská, nemá sklony k agresi a s každým je hned kamarádka.

Ke svým pánům si umí vytvořit velmi silné pouto, ráda vám bude dělat doprovod při všech domácích činnostech nebo klidném lenošení. Dobře vychází nejen s ostatními zvířaty, ale hlavně s dětmi. Společně si užijí krásné chvilky hraní i mazlení, přičemž se nemusíte bát nepříjemných škrábanců – birma drápky vytasí opravdu jen v krajních případech. I přes její bezproblémovou povahu děti raději poučte, jak mají s mazlíčkem správně zacházet, aby nedošlo ke zbytečným nesrovnalostem a problémům.

Inteligentní a věrná společnice

Birma

Tato kočička je ideálním společníkem pro každého člověka, který hledá přítomnost milého a chytrého stvoření. Birma je velice tolerantní a klidná kočka, svoje návyky přizpůsobí těm vašim a snadno si navykne na chod každé domácnosti. Oproti ostatním kočkám je tato roztomilá šelma o poznání klidnější a lépe zvládá i změny, jakými může být například stěhování. Je jí dobře zkrátka všude, kde má na blízku své milované páníčky. I to z ní dělá skvělou kočku pro začínající chovatele, kteří s mňoukajícími stvořeními nemají zkušenosti, ale kteří jsou připraveni poskytnout jí láskyplný domov a potřebou péči.

Na svých pánech umí být ale birma pořádně závislá. Její láska k člověku je natolik velká, že může hůře snášet samotu nebo nedostatek pozornosti. Pokud si plánujete pořídit tuto posvátnou kočku, počítejte s tím, že byste jí měli pár hodin denně věnovat, aby se nenudila a nestrádala. Přeci jen se jedná o chytrou hlavičku, která potřebuje nějaké vyžití. Zabaví ji i zvířecí kamarád, ideální je společnost ostatních kočiček, zvláště pak stejného plemene. Birma může tvořit nerozlučnou dvojku i s vaším pejskem, pokud si na sebe zavčas navyknou. Nezapomeňte této šelmičce pořídit i několik hraček, škrabadel a prolézaček, aby prostředí vašeho domova bylo pro kočičku dostatečně podnětné.

Kouzelné oči a jemný kožíšek

Birma

Krom povahy je birma okouzlující i svým jedinečným zbarvením a průzračně modrými kukadly. Její srst je nadýchaná a jemná, na dotek působí hedvábně. I když se může zdát, že je potřeba tohoto mazlíka náležitě opečovávat, není tomu tak. Srst birmy potřebuje jen pravidelné vyčesávání, které postačí jednou či dvakrát do týdne. Jedná se zkrátka o ideálního zvířecího miláčka.


Zobrazit diskuzi ke článku