Bišonek je hravý mazlík, který skvěle vychází s dětmi

Chlupáči, 7. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Inteligentní, hravý a elegantní psík, který je díky své povaze i vzhledu populárním mazlíčkem po celém světě – to je bílý kudrnatý bišonek. Jelikož je původem bišonek pes společenský, potřebuje mít kolem sebe lidi.

Parťák do nepohody

Bišonek

Bišonek je velice veselý čtyřnohý nezbeda, který vás zaručeně vždy potěší a rozesměje nejen svým kukučem, ale i nejrůznějšími kousky, které se bleskurychle naučí a využije v každé vhodné chvíli. Rád vám bude dělat společnost při sledování televize, ale i na kratších procházkách nebo výletech. S bišonkem se můžete věnovat i mnoha sportům, díky své obratnosti a inteligenci se velmi hodí na agility nebo dogdancing.

Potřebuje pozornost a společnost

Bišonek

Jelikož je původem bišonek pes společenský, potřebuje mít kolem sebe lidi. Přeci jen býval mazlíkem i módním doplňkem ušlechtilých dam, které si jej braly všude s sebou. Proto bude vyhledávat vaši společnost a náležitě si ji užívat. Rozhodně se nehodí na dvorek k celodennímu ležení u boudy, hlídač z něj taktéž nebude.

Společnost mu můžete dělat nejen vy a vaše děti, se kterými bude pod dozorem bezvadně vycházet, ale i jiní domácí mazlíčci. S ostatními pejsky nemívá bišonek sebemenší problém, dokáže sdílet domácnost i s kočičkou či jiným zvířátkem.

Sněhobílá srst

Bišonek

Jednoznačně největší chloubou bišonků je jejich nadýchaná čistě bílá srst, která je tvořena z hedvábných prstenců. Velikou výhodou je, že bišonci nelínají, a tak se nebudete muset potýkat s náročným úklidem domácnosti od všudypřítomné srsti. Z druhé strany je tato srst poněkud náročná na údržbu – bišonka je potřeba pravidelně vyčesávat a srst zakracovat. Zvláště je třeba sledovat délku srsti v oblasti očí a tlapek, aby nepřerůstala a pejskovi nepřekážela. Pro zachování zářivě bílého zbarvení se nevyhnete ani občasnému koupání, a to hlavně v sychravých měsících.

Hravý rošťák i klidný mazlík

Bišonek

Bišonek je ideálním psíkem do domácnosti, kde se pořád něco děje, kde je hodně lidí, dětí a radosti. I tak potřebuje i tento společenský chlupáč někdy klid a čas na odpočinek, aby nabral síly na další lumpárny a společné činnosti se všemi členy domácnosti. Proto si užije jak celodenní lenošení a mazlení, tak i trénink nových triků a povelů, a to hlavně za použití odměn. Za pohlazení, hračku či dobrůtku udělá bišonek vše, co vám na očích uvidí.


Zobrazit diskuzi ke článku