Bloodhound je obří hafan, který překvapí veselou povahou

Chlupáči, 28. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Hafan s typicky svěšenýma ušima a smutným výrazem, to je bloodhound. Vystihuje jej ale mnohem více vlastností. Pojďme se na ně podívat!

Smutný pohled, veselá povaha

Bloodhound

I když mohou povislá oční víčka působit, že je bloodhound věčně utrápený nebo unavený, není tomu tak. Naopak se jedná o věčně pozitivního psíka, který umí být i pořádně energický. Ačkoliv má silnou kostru a mohutné, dobře osvalené tělo, možná vás překvapí jeho hbitost a ladnost. Většinou se pohybuje pomaleji, což však neznamená, že nepotřebuje pohyb – právě naopak – bloodhound vyžaduje dostatek životního prostoru a fyzické aktivity. Proto se hodí spíš na venkov do domu s větší zahrádkou, kde bude mít přírodu nadosah. I když bude spokojený ve venkovním výběhu, potřebuje i lidský kontakt, který je pro něj velice důležitý.

Oddaný a laskavý

Bloodhound

Bloodhound miluje lidi a ke své rodině je nevídaně loajální a věrný. Se všemi jejími členy dokáže navázat velice silné pouto, dobře vychází i s čtyřnohými mazlíčky, zvláště pak jinými psy, jelikož není dominantní a nevyvolává zbytečné šarvátky. K lidem se chová přátelsky a něžně, i přes jeho velikost a vážný výraz se jedná o citlivého psa, který vyžaduje citlivý přístup plný pochopení, trpělivosti a laskavosti. Tresty a dril nesnáší vůbec dobře.

Vše vyčmuchá

Bloodhound

Co je na bloodhoundovi jedinečné, je jeho čumáček. Jedná se o totiž o psa s velice citlivým čichem, který dokáže najít či vystopovat téměř cokoliv. Právě z tohoto důvodu se hojně využívá nejen v myslivosti, ale také jako služební pes, který svým nosem pomáhá při hledání a stopování osob, vyšetřování a zachraňování.

Tvrdohlavý šlechtic

Bloodhound

Pokud hledáte psíka se stoprocentním nasazením do výcviku a neupadající pozorností k pánovi, nebude bloodhound ta správná volba. Tento chlupáč totiž často rád jedná podle sebe, a i přes svoji oddanost si umí postavit hlavu. Jelikož se řídí hlavně nosem, čmuchání bude vždy jeho priorita, ve které bychom jej měli podporovat. Přeci jen se jedná o výsledek šlechtění, při kterém získal bloodhound své pojmenování – „blood“ totiž neznamená, že je krvelačný, ale čistokrevný. Svůj ušlechtilý původ nese tento majestátní chlupáč se vší pýchou.


Zobrazit diskuzi ke článku