Chlupáči, 2. 10. 2022

Foto: Shutterstock

Vypadá jako bišonek, ale bišonek to není. Boloňský psík se při bližším prozkoumání od bišonka liší nejen vzhledem, ale hlavně povahou. Pojďme se podívat, jaký tento malý chlupáč vlastně je!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Veselý pohodář

Boloňský psík

Boloňský psík je hafan s dobrou náladou, kterou umí šířit kolem sebe. Jedná se o malého klidného mazlíka, který se hodí jak do rodiny s dětmi, tak i pro starší pejskaře. Má rád domácí pohodlí, s oblibou se k vám přitulí na gauči nebo ulehne ve svém pelíšku, zároveň se s radostí proběhne venku, pohraje si s dětmi nebo vás doprovodí na toulkách přírodou i po městě.

Hodí se jak do domečku se zahradou, tak i do menšího městského bytu, a to nejen kvůli svému malému vzrůstu, ale také nenáročnosti na pohyb. I přesto z něj může být šampion v nějakém tom psím sportu, kde zúročí svou hbitost a bystrou hlavičku. Vynikat bude například v agility nebo dogdancingu.

Citlivá dušička

Boloňský psík

Tento chlupáč je velice inteligentní a rád dělá radost svému pánovi, a tak jsou jeho výchova a výcvik opravdu jednoduché. Jeho vedení zvládne i pejskař-amatér. Stejně jako každý pejsek, i boloňáček potřebuje alespoň nějaké vedení, aby chápal nastavená pravidla a hranice ve vaší domácnosti a nedocházelo k nežádoucímu chování. Při jeho výchově je potřeba pamatovat na skutečnost, že špatně snáší nátlak, křik, drilování a násilí. Proto je nutné vést tohoto mazlíčka k poslušnosti za pomoci laskavé ruky a odměn. Uvidíte, že vám za pohlazení nebo dobrotu snese i modré z nebe!

Rodinný mazlík

Boloňský psík

Pokud hledáte pejska do rodiny k dětem, je boloňský psík ideální volbou. Jedná se o chlupáče, který miluje děti, rád se mazlí, skotačí a hraje si. Je však potřeba na jejich hrátky dohlížet a poučit děti, že tato roztomilá chlupatá kulička není plyšová hračka. Naopak se jedná o psího kamaráda, se kterým si celá rodina může užít mnoho legrace. Boloňáček si vytvoří pouto se všemi členy rodiny, a to i s těmi zvířecími, pokud je podchycena včasná socializace.

Ke komu se hodí boloňský psík? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.
Všechna psí plemena podle abecedy najdete na Chlupáči.cz.

Štítky: psí plemena

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock