Bostonský teriér je roztomilý rošťák, se kterým nikdy není nuda

Chlupáči, 9. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Plánujete si pořídit veselého, přátelského a pozorného psíka menšího vzrůstu? Bostonský teriér může být pro vás tou správnou volbou! Pojďme se podívat na jeho vlastnosti!

Rodinný klaun

Bostonský teriér

S bostonkem se nemusíte obávat nudy. Tento veselý rarášek vás potěší svou energičností a radostí ze života. Jedná se o velice inteligentní plemeno, které se rádo učí novým kouskům. Jelikož má bostonský teriér úžasnou paměť, dané triky a povely si náležitě zapamatuje, aby jimi později mohl pobavit okolí a dostat tak kýženou pozornost či odměnu. Trénink ho baví, zvláště pokud dělá radost svému pánovi.

O zábavu se postará, i co se ostatních členů týče. Dobře vychází s jinými domácími mazlíčky, a tak se spolu chlupatá smečka náležitě zabaví, když nebudete zrovna doma. Bostonci jsou vhodní také do rodiny s dětmi, se kterými si užijí mnoho legrace a společných her. Děti však musí být poučeny, jak s psíkem zacházet, aby nedocházelo k nebezpečným situacím. I když je bostonek ideálním parťákem na hraní, není to plyšová hračka.

Aktivní neposeda i pohodář

Bostonský teriér

Bostonský teriér má velice sportovní a atletickou postavu, při pohybu působí vesele a překypuje energií. Rád hopsá a skáče, a tak je ideálním adeptem na to, stát se šampionem v některém ze psích sportů. Například v agility bude jistě vynikat, stejně tak jej bude bavit dogdancing, kde zúročí svou paměť na triky a povely. Z bostonka můžete mít i suprového parťáka na společné běhání či jízdu na koloběžce, avšak je potřeba myslet na to, že se jedná o krátkolebé plemeno, kterým hrozí přehřátí při přemíře fyzické zátěže nebo v horkém letním počasí. Proto by měl každý majitel přizpůsobit pohybové aktivity povětrnostním podmínkám a schopnostem zvířete.

Bostonský teriér

Ačkoliv může bostonek působit jako neřízená střela, bude spokojený i v klidu v pohodlí domova. Nejvíce mu záleží na tom, aby byl v přítomnosti své rodiny. Rád se tedy přizpůsobí vašemu režimu a postačí mu pravidelné procházky a pozornost. Nehodí se k celodennímu odložení na dvoře či zahradě, o samotě totiž trpí, navíc ho jeho srst příliš neochrání před nepříznivým počasím. Výhodou této srsti je však nepochybně její snadná údržba. Jemné, krátké a přiléhavé chloupky nevyžadují žádné pracné pročesávání, naopak postačí občasné pohlazení gumovým kartáček či rukavicí.

Ideálním denním programem tohoto milého mazlíka jsou veselé hrátky s rodinou a následné spočinutí na pohodlném gauči v láskyplné domácnosti.


Zobrazit diskuzi ke článku