Corgi si svou roztomilostí získal i britskou královnu

Chlupáči, 2. 1. 2021

Foto: Shutterstock

Veselý psí uličník, se kterým si užijete plno legrace a který vás vysloveně okouzlí svou roztomilostí. To je Welsh Corgi Pembroke. Pojďme se na tohoto chlupáče podívat zblízka!

Rodinný psík

Welsh corgi

Welsh Corgi Pembroke je ideálním psem do rodiny s dětmi, a to nejen proto, že se jedná o malého skladného psa. Corgi je totiž neobyčejně přátelský a milý mazlík, který miluje celou svoji rodinu, děti i dospělé bez rozdílu. Dobře vychází i s jinými zvířecími kolegy, a tak je soužití více pejsků najednou s corgim bez problémů a šarvátek. K cizím může být odtažitý a podezřívavý, kvůli silnému vztahu ke své rodině má sklony k hlídání a bránění. Bezpečnostní alarm v podobě hlasitého štěkání tak odstraší veškeré vetřelce a nevítané hosty.

Aktivní a veselý

Welsh corgi

S corgim se nudit opravdu nebudete. Tento malý rarášek vám bude rád dělat společnost u nejrůznějších aktivit. Nenechte se ovlivnit jeho malým vzrůstem – corgi umí být pořádně hbitý a rychlý, dokonce skáče i do takových výšin, které byste u psíka s krátkými nožky čekali jen zřídka. Proto je ideálním parťákem na psí sporty, jako je například agility, flyball nebo třeba coursing. Vynikat bude i v dogdancingu, kde obecenstvo okouzlí svým roztomilým hopkáním.

Krom toho z něj bude věrný společník na procházky, výlety a výšlapy, ale i na lenošení v teple domova. Rád se přizpůsobí vašim návykům a životnímu tempu. Miluje hru a zábava s dětmi je to nejlepší, co si může tento chlupáč přát. Kromě pořízení dostatku hraček a hlavolamů však nezapomínejte děti při skotačení s psíkem hlídat.

Roztomilý kukuč, žádný ocásek

Welsh corgi

Co se vzhledu týče, je Welsh Corgi Pembroke opravdu jedinečný. Tento chlupáč přirozeně postrádá ocas, což ve spojení s delším tělem a krátkými nožkami působí zvláštním, až komickým dojmem. Jedná se však o fyzicky zdatného psa se silnou kostrou a osvalením. Může vážit až 12 kilogramů, což je vzhledem k jeho nízké kohoutkové výšce (maximálně 30 centimetrů) sice dost, není však žádným omezením a například oproti basetovi je corgi lehkým a hbitým atletem.

Jeho vztyčené uši a veselý výraz evokují neutuchající radost ze života, jíž corgi opravdu oplývá. Díky jeho korálkovitým očím mu odpustíte i tu největší lumpárnu. Ostatně právě tenhle psík je nejoblíbenějším plemenem britské královny Alžběty, která jich ve svém paláci měla celou smečku.


Zobrazit diskuzi ke článku