Flat coated retrívr je kamarád se vším, co je živé

Chlupáči, 28. 6. 2020

Foto: Shutterstock

Milý elegán, který vyniká přátelskou povahou a všestranností. To je flat coated retrívr. Oproti zlatému retrívrovi či labradorovi není tento chlupáč tolik známý a oblíbený, což je škoda. Jedná se totiž o dobrosrdečného a kamarádského společníka.

Parťák pro všechno

Flat coated retrívr je všestranně nadaný pes, který se hodí do většiny rodin díky své bezproblémové povaze a přizpůsobivosti. Pokud zaujal i vás a přemýšlíte nad jeho pořízením, pamatujte, že se z vás stanou nerozluční přátelé a že s tímto chlupáčem zažijete ledacos. Rád vás doprovodí na procházkách, túrách a výletech, také vám bude oporou při běhání či jízdě na kole, bez ostychu si s vámi zaplave nebo si společně užijete úspěchy ze psích sportů či dobrý pocit díky canisterapii, pro kterou jsou flati jako zrozeni. Trávit čas můžete i lenošením, kdy vám bude tento retrívr rád na blízku.

Citlivá duše

Tento věrný společník potřebuje domov plný lásky a porozumění. Výcvik a výchova flat coated retrívra nejsou nijak náročné, protože se jedná o inteligentního a chápavého psa, který rád plní přání svých pánů. Z tohoto důvodu není zapotřebí přistupovat k drilu nebo nátlaku, který flati velice špatně snáší. K tomuto chlupáči je potřeba přistupovat citlivě, s podporou a pochopením, což se vám hned vrátí v podobě bezproblémového mazlíčka s neustále mávajícím ocáskem.

Kamarád se vším živým

Jak již bylo zmíněno výše, flat coated retrívři se využívají i v canisterapii, a to zejména díky své přátelské povaze k lidem. Flati jsou velice vřelí a milí jak k dospělým, tak i k dětem, které by nejraději samou láskou snědli (samozřejmě obrazně řečeno). Rádi se mazlí a hrají nejrůznější hry. I když se jedná o mírumilovné tvory, měli bychom děti poučit, jak se ke zvířeti chovat, aby nedošlo ke zbytečným nepříjemným situacím, a na jejich skotačení bychom měli vždy dohlížet. Kromě lidí flati dobře vycházejí i s jiným zvířectvem. Není tak problém mít doma více mazlíčků.

Dobrosrdečná kaštanová kukadla

Nehledě na úžasnou povahu vás flat coated retrívr musí okouzlit i svým vzhledem. Přiléhavá a krásně lesklá srst dělá z tohoto chlupáče opravdového elegána, což umocňuje i hluboký hrudník a dlouhá hlava s inteligentním výrazem. Jeho upřímné hnědé oči si zkrátka ihned zamilujete.


Zobrazit diskuzi ke článku