Chlupáči, 28. 6. 2020

Foto: Shutterstock

Milý elegán, který vyniká přátelskou povahou a všestranností. To je flat coated retrívr. Oproti zlatému retrívrovi či labradorovi není tento chlupáč tolik známý a oblíbený, což je škoda. Jedná se totiž o dobrosrdečného a kamarádského společníka.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Parťák pro všechno

Flat coated retrívr je všestranně nadaný pes, který se hodí do většiny rodin díky své bezproblémové povaze a přizpůsobivosti. Pokud zaujal i vás a přemýšlíte nad jeho pořízením, pamatujte, že se z vás stanou nerozluční přátelé a že s tímto chlupáčem zažijete ledacos. Rád vás doprovodí na procházkách, túrách a výletech, také vám bude oporou při běhání či jízdě na kole, bez ostychu si s vámi zaplave nebo si společně užijete úspěchy ze psích sportů či dobrý pocit díky canisterapii, pro kterou jsou flati jako zrozeni. Trávit čas můžete i lenošením, kdy vám bude tento retrívr rád na blízku.

Citlivá duše

Tento věrný společník potřebuje domov plný lásky a porozumění. Výcvik a výchova flat coated retrívra nejsou nijak náročné, protože se jedná o inteligentního a chápavého psa, který rád plní přání svých pánů. Z tohoto důvodu není zapotřebí přistupovat k drilu nebo nátlaku, který flati velice špatně snáší. K tomuto chlupáči je potřeba přistupovat citlivě, s podporou a pochopením, což se vám hned vrátí v podobě bezproblémového mazlíčka s neustále mávajícím ocáskem.

Kamarád se vším živým

Jak již bylo zmíněno výše, flat coated retrívři se využívají i v canisterapii, a to zejména díky své přátelské povaze k lidem. Flati jsou velice vřelí a milí jak k dospělým, tak i k dětem, které by nejraději samou láskou snědli (samozřejmě obrazně řečeno). Rádi se mazlí a hrají nejrůznější hry. I když se jedná o mírumilovné tvory, měli bychom děti poučit, jak se ke zvířeti chovat, aby nedošlo ke zbytečným nepříjemným situacím, a na jejich skotačení bychom měli vždy dohlížet. Kromě lidí flati dobře vycházejí i s jiným zvířectvem. Není tak problém mít doma více mazlíčků.

Dobrosrdečná kaštanová kukadla

Nehledě na úžasnou povahu vás flat coated retrívr musí okouzlit i svým vzhledem. Přiléhavá a krásně lesklá srst dělá z tohoto chlupáče opravdového elegána, což umocňuje i hluboký hrudník a dlouhá hlava s inteligentním výrazem. Jeho upřímné hnědé oči si zkrátka ihned zamilujete.

Autor článku: Aneta Hladíková