Francouzský buldoček se hodí pro rodiny s dětmi i pro seniory

Chlupáči, 5. 4. 2021

Foto: Shutterstock

Plemeno, které se těší veliké oblibě nejen u nás, ale i v zahraničí. Řeč je o francouzském buldočkovi, psíkovi, který umí zlepšit den. Zaujme tento chlupáč i vás?

Veselá kopa

Francouzský buldoček

Pokud hledáte psího parťáka, který vám dokáže zvednout náladu, tak se začněte poohlížet po francouzském buldočkovi. Tento kamarádský chlupáč překypuje pozitivní energií, je veselý, energický a společenský, rád je středem pozornosti a ještě raději udělá vše pro to, aby vykouzlil svému milovanému majiteli úsměv na tváři. Francouzský buldoček je vynalézavý psík, se kterým se rozhodně nudit nebudete, zároveň oceníte jeho klidnou povahu a nenáročnost, co se pohybu týče.

Buldočí povaha

Francouzský buldoček

Ačkoliv je francouzský buldoček vyrovnaný pes se stabilní povahou, umí být i pěkně tvrdohlavý a umíněný. Není to však nijak zvlášť závažná komplikace vzájemného soužití, naopak vás někdy jeho nápady a trucování pobaví. Zádrhel může nastat při výcviku, celkově je potřeba k buldočkovi přistupovat s jistým pochopením a trpělivostí. Tento na pohled tvrdý hafan má překvapivě citlivou dušičku, a tak špatně snáší nátlak a násilí, reaguje citlivě i na intonaci hlasu. Laskavost je tak při jeho výchově na místě. Společně s pamlsky tento psí rarášek rád udělá, co vám na očích uvidí.

Miláček celé rodiny

Francouzský buldoček

Tento chlupáč se hodí téměř do každé rodiny. Dobře snáší děti i jiné domácí mazlíčky, pokud je s nimi zavčas seznámen a ideálně společně vyrůstají. Buldoček může být vhodným parťákem i pro starší osoby, jelikož není náročný na pohyb. Zároveň se s ním však můžete věnovat různým aktivitám, od procházek i po některé psí sporty, jako je například agility. Je však potřeba myslet na to, že se francouzský buldoček snadno přehřívá kvůli krátkému čumáku. Přehřátí hrozí nejen z přehnané aktivity, ale také v horkých letních dnech.


Zobrazit diskuzi ke článku