Himalájská kočka je pohodářka s pomněnkovýma očima

Chlupáči, 4. 9. 2020

Foto: Shutterstock

Himalájská, nebo také himalájsko-perská, kočka v sobě snoubí krásu perské a siamské kočky a okouzlí vás kromě vzhledu i zajímavou povahou. Pojďme se podívat, jaká tato kočičí dáma je!

Nezávislá, ale mazlivá

Pokud toužíte po domácím mazlíčkovi, který si bude užívat vaši přítomnost, ale bude také spokojený o samotě, je himalájská kočka tou správnou volbou. Tyto kočičky se vyznačují samostatností a nezávislostí, a tak se hodí i do domácností, kde členové rodiny netráví většinu času doma. Jelikož je himalájská kočka klidné stvoření, bude si po dobu, co jste v práci, spokojeně hovět v pelíšku nebo na gauči, případně bude pozorovat okolí z okna. Jakmile se však vrátíte, užije si s vámi chvilky pohody a ráda se schoulí na váš klín.

Himalájská kočka

Pohodářka, co nepohrdne hrou

I když si himalájka náležitě užívá svůj klid, domácí pohodu, lenošení a mazlení, umí být při vhodné příležitosti i aktivním parťákem pro společné dovádění. Miluje hraní a dobře vychází jak s dětmi, tak i s jinými domácími mazlíčky. Je tak ideálním členem každé rodiny, která si zamiluje tuto pyšnou rošťandu.

Ačkoliv většinu času stráveného o samotě tato vyrovnaná a klidná kočička prospí, je i tak na místě poskytnout jí nějaké vybití, aby neničila vybavení domácnosti. Škrábadla, prolézačky, pelíšky a hračky jistě nezůstanou bez povšimnutí.

Himalájská kočka

Hustý kožíšek se znaky

Typickým znakem himalájské kočky je její huňatý kožich a zajímavé zbarvení. Znaky má tato malá šelma podobné jako siamská kolegyně, na světlém těle jsou tmavší ouška, okolí čumáčku, tlapky a konec ocásku. Nadýchaný dojem umocňuje bohatý límec, který má himalájka kolem krku. Tato měkounká chlouba s sebou nese i nevýhodu náročnější péče v podobě každodenního pročesávání. Výsledek však stojí za to!

Oči jako pomněnky

Co je dále pro himalájskou kočku typické, jsou její modré oči. Tato kukadla vás kromě neobvyklé barvy zaujmou i svou velikostí a tvarem – jsou velká a kulatá a společně s průzračně modrými odstíny působí opravdu magicky. Zadívejte se do nich a sami uvidíte.


Zobrazit diskuzi ke článku