Knírač střední je věrný společník i šikovný hlídač

Chlupáči, 1. 1. 2021

Foto: Shutterstock

Pokud hledáte veselého rodinného společníka, který je všestranný, odolný a inteligentní, zbystřete! Střední knírač může být tou správnou volbou. Jaký je?

Zlatá střední cesta

Knírač střední

Knírač střední, jak už jeho pojmenování nasvědčuje, je knírač střední velikosti, ze kterého se v minulosti vyšlechtily jeho menší či větší varianty. Jedná se tak o kompaktního, avšak pevně stavěného hafana, který má všeho tak akorát. Není to žádný gaučový povaleč, zároveň se nemusíte bát překypující energie a neposednosti. Tento knírač je nebojácný pes se srdcem na správném místě, a tak nachází využití nejen jako rodinný mazlík, ale také jako pes služební, asistenční, v myslivosti či záchranařině.

Přizpůsobivý a všestranný společník

Tento vousatý rošťák je vždy veselý a pozitivně naladěný, těší se z každé akce či kontaktu s člověkem a nevadí mu nepřízně počasí. Je tak ideálním parťákem na nejrůznější aktivity, kromě dlouhých procházek vás rád doprovodí na túře či dovolené v přírodě, rád si půjde zaběhat, zaplavat nebo jen tak zablbnout na zahradu. Uplatnění najde i v psích sportech, vynikat může například v agility či flyballu díky jeho hbitosti a bystrosti, chytrou hlavičku procvičí na psích kusech při dogdancingu.

Srst tohoto chlupáče je dostatečně hustá a tvrdá k celoročnímu pobytu venku. I tak knírač ocení teplo domova, a hlavně přítomnost svých pánů, ideálně celé rodiny. Jedná se totiž o společenského psa, který si užívá každý moment se svými blízkými a o samotě by strádal. Stejně jako k domečku se zahradou se hodí i do menšího bytu, pokud bude mít dostatek pozornosti a vyžití.

Věrný hlídač

Knírač střední

Jelikož má knírač silné pouto se svou rodinou, je z něj i dobrý hlídač. V jeho zájmu je totiž zajistit všem jejím členům bezpečí, a tak na nevítané hosty náležitě upozorní štěkotem. Nemusíte se však bát neopodstatněného štěkání – knírač k tomu musí mít důvod. V tomto „hlídacím módu“ je bdělý a vždy připravený k akci. Ke svým pánům je velice oddaný, věrný a loajální, ačkoliv umí být i tvrdohlavý, a tak potřebuje pevný, avšak laskavý a trpělivý přístup s pozitivní motivací a dostatkem odměn.


Zobrazit diskuzi ke článku