Chlupáči, 2. 9. 2020

Foto: Shutterstock

Na první pohled vypadá jako nezávislá divoška z přírody, ale ve skutečnosti se jedná o velice milou kočičí společnici. Řeč je o kočičce pixiebob. Pojďme se na tuto šelmu podívat zblízka!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Divoké přestrojení

Nespoutaný vzhled dodává této krasavici nejen divoké skvrnité zbarvení, ale i štětinky na špičkách uší, které jsou u tohoto plemene typickým a žádoucím znakem. Pixiebob tak vypadá jako takový malý rys, který má dokonalé maskování. Tyto skvrnky však nemusí mít každá zástupkyně tohoto plemene, a tak si můžete vybrat mezi více barevnými variacemi. Čím vás může ještě pixiebob okouzlit, jsou zešikma umístěné, žlutozelené oči.

Odvážná a hravá společnice

Tato kočička je správnou kamarádkou do každé domácnosti. Jedná se o přítulnou a hravou šelmu, která nezkazí žádnou legraci. Je velice temperamentní a ráda vymýšlí nejrůznější lumpárny. Pohyb jí není cizí a ráda zkoumá okolí, a tak jí uděláte velkou radost prolézačkami a škrabadly v různých úrovních, po kterých bude moci tato rošťanda skotačit. Vděčná bude i za zabezpečený venkovní výběh.

Pixiebob potěšíte i hračkami a hlavolamy. Je to chytrá a hravá kočička, která si ráda hraje jak s lidmi včetně dětí, tak s jinými domácími mazlíčky, se kterými většinou dobře vychází. Výjimkou jsou však kočičí zástupci mazlíčků – s jinými mňoukavými šelmami by mohly nastat nesrovnalosti a potyčky. Pixiebob je tak spokojenější jako kočičí jedináček. K lidem je však neobyčejně milá a přítulná, umí si k člověku vytvořit opravdu silné pouto. Kromě její věrnosti oceníte i jiné povahové rysy, jako například odvážnost. Pixiebob bude snášet návštěvy velice dobře, protože se nebojí cizích lidí. Ruch v domácnosti není pro tuto kočičku příliš velkým problémem.

Přizpůsobivá i usedlá

Pixiebob se přizpůsobí vašemu stylu života i uspořádání domácnosti. Ráda vás doprovodí všude po bytě či domě, nesmí u ničeho chybět a s oblibou vám bude asistovat u nejrůznějších činností. Jak bylo zmíněno výše, zvykne si i na časté návštěvy a aktivnější styl života. Co však tato kočička nesnáší, je stěhování. Domov je pro ni cenným útočištěm, kam patří ona a její rodina, a přesuny nese velice špatně. Její usedlost má možná spojitost s její věrností. Není tak věrná jen svým lidem, ale i domovu. Je to zkrátka kočička s mnoha ctnostmi.

Autor článku: Aneta Hladíková