Kočka Pixiebob vypadá jako divoška z přírody

Chlupáči, 2. 9. 2020

Foto: Shutterstock

Na první pohled vypadá jako nezávislá divoška z přírody, ale ve skutečnosti se jedná o velice milou kočičí společnici. Řeč je o kočičce pixiebob. Pojďme se na tuto šelmu podívat zblízka!

Divoké přestrojení

Nespoutaný vzhled dodává této krasavici nejen divoké skvrnité zbarvení, ale i štětinky na špičkách uší, které jsou u tohoto plemene typickým a žádoucím znakem. Pixiebob tak vypadá jako takový malý rys, který má dokonalé maskování. Tyto skvrnky však nemusí mít každá zástupkyně tohoto plemene, a tak si můžete vybrat mezi více barevnými variacemi. Čím vás může ještě pixiebob okouzlit, jsou zešikma umístěné, žlutozelené oči.

Odvážná a hravá společnice

Tato kočička je správnou kamarádkou do každé domácnosti. Jedná se o přítulnou a hravou šelmu, která nezkazí žádnou legraci. Je velice temperamentní a ráda vymýšlí nejrůznější lumpárny. Pohyb jí není cizí a ráda zkoumá okolí, a tak jí uděláte velkou radost prolézačkami a škrabadly v různých úrovních, po kterých bude moci tato rošťanda skotačit. Vděčná bude i za zabezpečený venkovní výběh.

Pixiebob potěšíte i hračkami a hlavolamy. Je to chytrá a hravá kočička, která si ráda hraje jak s lidmi včetně dětí, tak s jinými domácími mazlíčky, se kterými většinou dobře vychází. Výjimkou jsou však kočičí zástupci mazlíčků – s jinými mňoukavými šelmami by mohly nastat nesrovnalosti a potyčky. Pixiebob je tak spokojenější jako kočičí jedináček. K lidem je však neobyčejně milá a přítulná, umí si k člověku vytvořit opravdu silné pouto. Kromě její věrnosti oceníte i jiné povahové rysy, jako například odvážnost. Pixiebob bude snášet návštěvy velice dobře, protože se nebojí cizích lidí. Ruch v domácnosti není pro tuto kočičku příliš velkým problémem.

Přizpůsobivá i usedlá

Pixiebob se přizpůsobí vašemu stylu života i uspořádání domácnosti. Ráda vás doprovodí všude po bytě či domě, nesmí u ničeho chybět a s oblibou vám bude asistovat u nejrůznějších činností. Jak bylo zmíněno výše, zvykne si i na časté návštěvy a aktivnější styl života. Co však tato kočička nesnáší, je stěhování. Domov je pro ni cenným útočištěm, kam patří ona a její rodina, a přesuny nese velice špatně. Její usedlost má možná spojitost s její věrností. Není tak věrná jen svým lidem, ale i domovu. Je to zkrátka kočička s mnoha ctnostmi.


Zobrazit diskuzi ke článku