Kočka selkirk rex má kožíšek podobný beránku

Chlupáči, 10. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Velice milá, přátelská kočička s roztomile vlnitou srstí. To je selkirk rex, šelma, co se hodí téměř do každé domácnosti, jelikož má suprovou povahu. Zaujme i vás? Pojďme se na ni podívat zblízka!

Kočka pohodářka

Selkirk rex

Pokud se o nějaké kočičce dá říci, že má bezproblémovou povahu, tak právě o selkirkce. Jedná se o mírumilovné stvoření, které se hodí jak do rodiny s jinými mazlíky, tak i do rodiny s dětmi. Tato kočka totiž umí vyjít opravdu s každým. Dokáže si zachovat klidnou hlavu, jen zřídka ji něco rozruší nebo vyprovokuje. Jedná se o přítulného mazlíčka, který má rád svůj klid a pohodlí. Užívá si lidský kontakt, má ráda hlazení, mazlení a je ráda za společnost, avšak dokáže si poradit i o samotě. Nedělá jí totiž problém pohodlně ulehnout a vyčkávat, než přijdete z práce nebo školy.

Klidná i hravá

Selkirk rex

Jak bylo nastíněno výše, kočička selkirk rex je velice přizpůsobivý a milý mazlíček, který preferuje klid a pohodu. To však neznamená, že se jedná o nějakého lenocha, kterého jen stěží donutíte k pohybu. Naopak, selkirka je opravdu hravá šelma, která si náležitě užije společný čas strávený s vámi s hračkou v ruce. Zábava v podobě hraní zkrátí a zpříjemní čas nejen jí, ale i vám.

Selkirka veliké kulaté tlapky a silné nožky, a tak je výbornou skokankou. Ráda si hraje na prolézačkách, skotačí a zkoumá okolí, pokud zrovna neodpočívá v pohodlném pelíšku nebo na vašem klíně. Proto je ideální vybavit domácnost i různými hračkami, hlavolamy, prolézačkami a škrábadly, ať má kočička náležité vyžití. Za její milou a láskyplnou povahu si to jistě zaslouží!

Kadeřavý kožíšek

Selkirk rex

Co je na této kočičce zajímavé, je její kožíšek. Srst selkirky je totiž vlnitá, krom srsti má zvlněné i hmatové fousky. Existuje krátkosrstá i dlouhosrstá varianta, v obou případech je kožíšek jemný a hebký na dotek. Zvláště roztomilí jsou mladí jedinci, u kterých působí zkadeření neupraveně. To z této neobyčejně milé šelmičky dělá rozkošného rošťáka, do kterého se zkrátka hned zamilujete!


Zobrazit diskuzi ke článku