Sokoke je kočka, která si ráda povídá

Chlupáči, 26. 8. 2020

Foto: Shutterstock

Na první pohled divoká šelma, která však umí být velice společenská a přítulná. Jakožto domácí kočka si na přítomnost lidí velice rychle zvykla, ačkoliv není domestikována tak dlouho jako její kočičí kolegyně.

Kontaktní přítula

Kočička sokoke je velmi milá společnice, která vyhledává kontakt s lidmi, ráda se mazlí a užívá si společné chvíle s celou rodinou. Dobře vychází s dětmi i jinými domácími mazlíčky, zvláště pak s jinými kočičkami umí vytvořit správnou kočičí partu. Se psy se taktéž snáší dobře, dokonce se občas i jako pes může chovat – jedná se totiž o inteligentní šelmu, která se za příslib pozornosti a odměny naučí i nejrůznější triky, dokonce může umět i aportovat.

Ačkoliv má sokoke obecně ráda kontakt s člověkem a s radostí se mu uloží ke spánku na klíně, nemusí být svolná k mazlení vždy. Někdy zkrátka nemá na pohlazení nebo nošení v náručí náladu. Její aktuální rozpoložení je třeba respektovat. V opačném případě vám tato šelma pohrozí ostrými drápky.

Silné pouto

Tato malá šelma umí být nesmírně věrné stvoření, které je vázané na svého pána. I když sokoke působí jako samostatné a nezávislé zvíře, ve skutečnosti se jedná o společenskou kočičku, která dokáže být nejen mazlíčkem, ale i psychologem. Umí totiž vycítit náladu člověka a podle toho se zachovat. Sokoke vám tak zlepší náladu po náročném dni nebo se naopak schová do ústraní, pokud nebudete mít náladu. Dokonce si s vámi i ráda popovídá, „mluvení“ je pro tuto kočku zábavou.

Divoška tělem i duší

Zbarvením sokoke připomíná divokou šelmu, jejíž kožíšek poskytuje perfektní kamufláž v přírodě. Černé znaky na hnědém podkladu tvoří mramorovanou tabby kresbu. Divoký vzhled dodávají této kočičce i její tělesné proporce. Má dlouhé zadní nohy, díky kterým umí opravdu rychle běhat a skákat do velké výšky, což tato šelma hojně využívá. Miluje totiž zkoumání okolí, hopsání po větvích stromů a skotačení. Proto je ideální vybavit domácnost dostatkem prolézaček, škrabadel a hraček, nebo kočičce umožnit bezpečný pohyb ve venkovním prostředí v podobě zabezpečeného výběhu. Překvapením pak pro majitele může být láska sokoke k vodě. Tato malá šelma si ráda zaplave, uloví rybku nebo se jen tak osvěží. Nuda s ní zkrátka nehrozí.


Zobrazit diskuzi ke článku