Chlupáči, 10. 10. 2020

Foto: Shutterstock

Pokud hledáte milou kočičku s přátelskou povahou a neobvyklým vzhledem, může být LaPerm tou správnou volbou! Jedná se totiž o mazlivou šelmu se zajímavým kožíškem. Jaká je a v čem je její srst zvláštní?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Nedbalá elegance

LaPerm

Kočička LaPerm vás jistě na první pohled zaujme svou srstí. Její kožíšek je totiž kadeřavý, což působí neupraveným, ale roztomilým dojmem. Celkově to dotváří jedinečnou osobitost této malé šelmy. Navíc se LaPerm umí pohybovat s pořádnou dávkou ladnosti, a tak svůj rozcuchaný háv umí nosit. Existují přitom dvě varianty – krátkosrstá a dlouhosrstá, přičemž u obou jsou kadeře znatelné. Ocas působí díky své huňatosti opravdu majestátně.

Kamarádská přítula

LaPerm

Milá, přátelská a klidná, přitom hravá. To vše vystihuje kočičku LaPerm. Její společnost si oblíbí snad každý, a to díky její všestrannosti. Tento mazlík se totiž velice rád schoulí na váš klín a nechá se dlouhé hodiny drbat a hladit, ale stejně tak s velkým nasazením prozkoumá okolí, bude vám asistovat a radostně hopkat při společné hře.

Jelikož se k hraní často nechají strhnout zejména děti, LaPerm s nimi velice dobře vychází. Stejně tak je kamarádka i s jinými domácími mazlíčky, se kterými může trávit čas vaší nepřítomnosti. Díky tomu se nemusíte obávat, že se bude tato malá nezbeda nudit. K zábavě jí postačí i hračky, hlavolamy a prolézačky, nejvíce však ocení vaši přítomnost a interakci.

Šikovný lovec

LaPerm

Pokud hledáte nejen mazlíka, ale i zručného myšilova, je LaPerm ideální volbou! Tato malá šelma je v lovu velice zdatná, a tak vás s chutí nevítaných hostů rychle zbaví. S tím se pojí i její povahové rysy, jako je zvídavost a bystrost. V případě, kdy myši nepřekročí váš práh, je potřeba LaPerm dopřát vyžití jiným způsobem. Jelikož ráda zkoumá okolí, určitě nepohrdne zabezpečeným výběhem, pokud to možnosti dovolují. Ideální hračkou je pak pro ni udička a vaše ruce na druhém konci. Překvapí vás, s jakou lehkostí umí tento lovec skákat a v jakém mžiku dokáže návnadu či opravdovou myš chytit. Lov ji zkrátka baví.

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock