Leonberger je oddaný pes, který za vás položí život

Chlupáči, 19. 11. 2020

Foto: Shutterstock

Velký mohutný pes přirozeně vzbuzuje respekt nebo dokonce strach. V případě leonbergera tomu tak je, pokud je o něm řeč v souvislosti se střežením objektu. Doma se z něj však stává pravý opak.

Jaký tedy vlastně je?

Dobrý hlídač

Leonberger

Pokud vlastníte rodinný domek se zahrádkou a toužíte po dobrém hlídači, leonberger může být tou správnou volbou. Svým hlubokým hlasem a silným vzezřením odežene kdejakého zloděje. Jedná se však o velice společenského psa, který potřebuje přítomnost svých pánů a nejlépe celé rodiny vždy kolem sebe. Ocení tak neomezený vstup do domu nebo společný prostor na zahradě. V případě celoročního venkovního pobytu je potřeba se tomuto mazlíkovi věnovat a zajistit mu zateplenou boudu, což je maličkost v porovnání s tím, že by tento nebojsa nasadil za rodinu i vlastní život.

Velký mazel

Leonberger

Jak už bylo zmíněno, leonberger chce být s lidmi co nejvíce v kontaktu, a proto bude velice trpět, pokud ho zavřete do kotce na celý den. Tento chlupáč potřebuje vaši pozornost a rád si přijde pro pohlazení. Přes svou velikost a nemalou váhu se vám bude chtít vměstnat i na klín. Je to zkrátka něžný a věrný mazel ve velkém těle, a to doslova. Dospělí samci totiž váží až 80 kilogramů. To je pořádná dávka lásky!

Člen rodiny i psycholog

Leonberger

Leonberger je kamarád s každým členem rodiny, a to nejen dvounohým. Rozumí si s ostatními domácími mazlíčky i malými dětmi, musí k tomu však být veden od malička – socializace je velice důležitá. Jsou u něj patrné silné ochranářské pudy.

Tento chlupatý obr je kupodivu velice citlivý a všímavý. Reaguje zejména na lidské emoce, které zrcadlí nebo se je snaží řešit. Těžko snáší hádky, rozepře a potyčky, přičemž může chránit některého z aktérů. Věřte, že s tímto chlupáčem budou hádky minulostí. Leonberger raději všechny potěší a rozveselí.

Inteligentní a akční chlupáč

Leonberger

Leonbergeři jsou chytří psi s chutí pracovat, a tak se hodí pro výcvik i nejrůznější psí sporty. Jediným omezením je opět jejich velikost, kvůli které neoplývají příliš velkou obratností, aby vynikali v agility nebo coursingu. Zato milují vodu a plavání, a tak je pro ně ideální vodní záchranařina.


Zobrazit diskuzi ke článku