Mudi je aktivní psík, který vás bude milovat

Chlupáči, 24. 2. 2021

Foto: Shutterstock

Na první pohled obyčejný pes, který příliš nevyčnívá. Ve skutečnosti je však mudi všestranným chlupatým pomocníkem, který se nadchne pro všechnu práci i legraci. Pojďme se na něj podívat zblízka!

Parťák pro všechno

Mudi

Mudi se vyznačuje svou neoblomnou chutí pracovat, vysokou inteligencí a veselou povahou. S takovými vlastnostmi se z něj stává všestranný chlupáč, se kterým se můžete věnovat mnoha nejrůznějším aktivitám. Mudi miluje pohyb, a tak se hodí pro psí sporty, vynikat bude jak v agility, tak flyballu či dogdancingu, své uplatnění najde i v záchranařině a jakožto služební pes. Jelikož se jedná o plemeno, které bylo primárně vyšlechtěno pro střežení stáda, je mudi ochotný pracovat s člověkem a může z něj být i výborný hlídač k domečku.

Láska k pohybu i k lidem

Mudi

Jak již bylo řečeno, mudi je aktivní veselý psík, který se hodí i na zahradu k domečku, kde bude věrně hlídat. Role hlídače mu však nemusí vyhovovat, a to zejména v případě, kdy je na zahradě celé dny sám. Mudi miluje lidskou společnost, a tak by v kotci, na dvorku či zahradě o samotě strádal. Nemusíte se bát přivést tohoto mazlíka do bytu – díky jeho kratší jemné, téměř bezúdržbové srsti není úklid domácnosti nic hrozného, psík si rychle zvykne na pohodlí a společnost svých páníčků, která mu velice svědčí.

Tento chlupatý rošťák je ideálním parťákem na procházky a výlety všeho druhu. Jelikož se jedná o střední plemeno, jež vyniká svou houževnatostí a dobrou fyzičkou, bez problémů vás doprovodí i na delších túrách, výšlapech či dovolených, nemusíte se s ním bát ani stanovat či kempovat.

Mudi si dokáže se svou rodinou utvořit velmi silné pouto. Jedná se o citlivou dušičku skrytou ve sportovním těle, která potřebuje porozumění a laskavý přístup. Tento chlupáč nesnese dril či tresty, a tak je ideální zvolit pozitivní metodu při výcviku. Díky své vysoké inteligenci vše velice rychle pochopí a trénink tak bude zábava pro vás oba.

Rozčepýřená, avšak hebká srst

Mudi

Při pohledu na mudiho leckoho napadne, že se jedná o voříška se zacuchanou a neupravenou srstí. Tento kožíšek je však neobyčejně hebký na dotek a praktický pro ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy. Mudiho jeho kadeřavá jemná srst dokonale chrání před vlhkem i chladem, což mu umožňuje trávit více času ve venkovním prostředí. Srst může být kudrnatá, lehce zvlněná i rovná, a jelikož není příliš dlouhá, nevyžaduje přehnanou péči. Naopak je mudi docela nenáročným společníkem, kterému postačí občasné vyčesání kartáčem či hřebenem dle potřeby.


Zobrazit diskuzi ke článku