Německý boxer je aktivní sportovec, ale i rodinný mazel

Chlupáči, 2. 3. 2021

Foto: Shutterstock

Svalnaté tělo, dlouhé silné nohy a široký hrudník dodává německému boxerovi ten pravý atletický vzhled. Pokud hledáte veselé aktivní plemeno, které se hodí i do rodiny s dětmi, může být právě boxer tou správnou volbou! Jaký tento krasavec ve skutečnosti je?

Hbitý sportovec

Německý boxer

Svalnaté tělo, dlouhé silné nohy a hluboký hrudník dodává německému boxerovi ten pravý atletický vzhled. Jedná se o fyzicky zdatné a aktivní plemeno, které se hodí pro nejrůznější kynologické aktivity. Boxer rád běhá, hraje si, přemýšlí, ale i ochraňuje a brání. Proto se hodí i na obrany, patří mezi hojně využívaná služební plemena pro policii, a to převážně v sousedním Německu.

Boxeři opravdu vynikají v canicrossu, jako parťáci při běhání, jízdě na kole či koloběžce, a to díky své rychlosti a vytrvalosti. Tento čtyřnohý miláček vám bude dělat společnost i na výletech a dlouhých túrách. Věřte, že se postará o vaši fyzičku!

Rodinný mazel

Německý boxer

Německý boxer má i přes svou občas bláznivou povahu překvapivě velkou trpělivost. Je to pes do každé rodiny – o zábavu s boxerem není nouze, zároveň se hodí i k malým dětem, ke kterým se chová něžně a přátelsky. Záleží však i na výchově a povaze jednotlivce, taktéž záleží na přístupu dětí. Ratolesti by pejskovi rozhodně neměly nijak ubližovat ani jej obtěžovat. I když se jedná o mírumilovného chlupáče, mějte děti v jeho přítomnosti pod dozorem. K dětem se boxer hodí i díky své hravosti, která u něj přetrvává i do vyššího věku. Je to zkrátka takové přerostlé štěně.

Pokud hledáte psa, který miluje lidskou společnost, tak je boxer mazlík přímo pro vás! Jedná se totiž o tvora, který si užívá chvíle se svou rodinou, rád se mazlí a tulí. Není výjimkou, že vám boxer vleze na klín, jakoby se nechumelilo, i když váží až 30 kilogramů. Tomu se říká pořádná dávka lásky!

Ochranář

Německý boxer

Jak již bylo zmíněno, boxer je věrný pes, který dokáže svého pána náležitě ochránit. A nejen to, umí střežit i objekty, a tak se hodí i jako hlídač k rodinnému domu. K cizím lidem je totiž tento sebevědomý hafan poněkud nedůvěřivý.

To, že je dobrým hlídačem však ještě neznamená, že se hodí k pobytu venku. Tento chlupáč příliš chlupatý není – krátká přiléhavá srst jej před nepříznivým počasím ochrání jen stěží. Navíc potřebuje lidskou společnost, jinak by celý den na zahradě, v kotci či na dvoře trpěl a tesknil po hře či pomazlení.


Zobrazit diskuzi ke článku