Nova Scotia duck tolling retrívr je ideální rodinný chlupáč

Chlupáči, 9. 12. 2020

Foto: Shutterstock

Neboli kanadský retrívr patří do oblíbené skupiny psů – retrívrů. Už to nasvědčuje, že se jedná o přátelského a milého hafana, který se ideálně hodí do veselé rodiny. Pojďme se na něj podívat zblízka!

Nejmenší retrívr

Kanadský retrívr

Co dělá tohoto retrívra jedinečným je nejen jeho typické zbarvení v odstínech červené a oranžové, ale také jeho velikost. Je totiž o poznání menší, než jeho kolegové – měří kolem 50 centimetrů a váží přibližně 20 kilogramů. To z něj dělá kompaktního retrívra s velkým srdcem, který se těší stále větší oblíbenosti.

Přátelský a věrný

Kanadský retrívr

Jak jsme naznačili hned zpočátku, kanadský retrívr má velice mírumilovnou a veselou povahu, což z něj dělá dobrého rodinného společníka. Ke všem členům rodiny si totiž umí vytvořit velice silné pouto a svou lásku dává hojně najevo. Jeho náklonnost je přitom upřímná a nevypočítavá, toller je přátelský ke všem lidem, a to i k těm cizím. Kvůli tomu z něj nebude dobrý hlídač, jelikož by nevítané hosty namísto zastrašení radostně přivítal. Dobře vychází i s dětmi a jinými domácími mazlíčky, důležitý je však pozitivní přístup a socializace ve štěněčím věku.

Inteligentní a pracovitý

Kanadský retrívr

Kanadský retrívr není žádný trouba a už vůbec ne gaučový povaleč. Jedná se o aktivního a chytrého pejska, který má rád jakoukoliv akci. Miluje vodu a aportování, a tak je hned jasná jeho oblíbená činnost – aportování z vody. V letních měsících si tak užijete mnoho legrace při vodních radovánkách, ovšem kanadský retrívr nerozlišuje roční období a do vody se vrhne bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Kromě plavání rád běhá, skotačí, plní povely a sportuje. S velkou chutí s vámi vyrazí na delší túru, výlet nebo vyjížďku na kole, hodí se i pro mnoho psích sportů. Vynikat bude například v agility, flyballu nebo frisbee, kde zúročí svou hbitost a bystrou hlavičku. Díky dobrému vztahu k lidem z něj může být i výborný asistenční či canisterapeutický pes.


Zobrazit diskuzi ke článku