Chlupáči, 15. 11. 2023

Foto: logoboom / Shutterstock

Neobvyklé jméno a ještě neobvyklejší vzhled. Peterbald je velice jedinečná kočičí šelma, která vás nepochybně zaujme nejen svým vzhledem, ale i povahou. Poznejte tohohle kočičího miláčka.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Mazel bez srsti

Peterbald

Peterbald je bezsrsté kočičí plemeno, a tak se nápadně podobá známé sphynx. To, že postrádá huňatý kožíšek, neznamená, že to není mazlík, jak se patří. Peterbald je kočka, co miluje lidskou společnost, ráda se tulí a interaguje se svými pány. Navíc může mít krátké jemné chloupky na různých místech a některá koťátka se rodí lehce osrstěná.

Je to komunikativní tvor a kontakt s člověkem potřebuje. Ke svému pánu si dokonce umí vytvořit neobyčejně silné pouto. Z toho vyplývá, že je peterbald oddaným společníkem, který vás bude následovat na každém kroku, aby nepromeškal vaši pozornost, příležitost k pomazlení či hře.

Inteligence a hravost

Peterbald

Tato šelma je povahou kotětem po celý život. Je to upřímná hravá kočka bez záludných záměrů s velkou radostí ze života. Proto se hodí i do rodiny s jinými mazlíky nebo dětmi. S peterbaldem se rozhodně nebudete nudit. Vymýšlí stále nové lumpárny, aby zabavil svou chytrou hlavičku. Můžete mu tedy udělat radost jak hlavolamy, hračkami a prolézačkami se škrabadly, tak i tréninkem. Tato kočka se totiž ráda učí i nové triky.

Jelikož peterbald miluje akci, zábavu a společnost, velice strádá o samotě nebo bez dostatku pozornosti. Hodí se do aktivní rodiny, kde se pořád něco děje a kde je často někdo doma. Dobu vaší nepřítomnosti mu mohou zkrátit další zvířecí kamarádi.

Elegance a tajemnost

Peterbald

Peterbald působí jako pravá orientální kočka, což umocňují zejména velká ouška a klínovitá hlava. Právě uším je potřeba věnovat pozornost, co se péče týče. Je potřeba je kontrolovat a čistit, stejně tak i oční okolí. Obecně se doporučuje kůži peterbalda, podobně jako sphynxe, pravidelně omývat speciálním šamponem nebo otírat vlhkým hadříkem.

Klínovitý tvar hlavy dodává této šelmě mystický výraz a společně s elegantním štíhlým tělem a jemnou kůží tvoří z peterbalda orientální bohyni mezi kočkami.

Autorský článek / Esther Verhoef – Verhallen: Velká encyklopedie koček; vydavatel: Rebo; rok vydání: 2004; ISBN: 9788072343003

Foto v textu: Shutterstock

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock