Pomeranian je chytrý rošťák, se kterým se nebudete nudit

Chlupáči, 28. 9. 2020

Foto: Shutterstock

Roztomilý kukuč, kompaktní velikost a veselá povaha, to je pomeranian. Tohle plemeno se stává čím dál oblíbenější, a to nejen v České republice, ale hlavně v zahraničí. A není se čemu divit! Tento malý psík je zkrátka kouzelný! Pojďme se na něj společně podívat zblízka!

Chlupatá kulička

Co je na pomeranianovi nepřehlédnutelné, je jeho huňatý kožíšek. Skládá se z podsady, která je krátká, jemná a hustá, a z krycí srsti, jež je naopak delší a tvrdší. Ačkoliv je tento chlupáč tak osrstěný, línání není nijak obtěžující, oproti jiným dlouhosrstým plemenům pouští chlupy o poznání méně. Právě srst, ze které koukají dvě tmavá kukadla a malý čumáček, dělá z pomeraniana roztomilého mazlíčka, který se těší velké slávě.

Pomeranian

Temperamentní rošťák

To, že je pomeranian malý vzrůstem, ještě neznamená, že jde o pejska do kabelky. I když se někteří psíci rádi nosí, většina z nich miluje pohyb, hraní a skotačení. Pomeranian je takový psí neposeda, se kterým se nemusíte bát nudy. Kromě pravidelných procházek se společně můžete věnovat i nějakému psímu sportu, například agility nebo dogdancingu.

Chytrá hlavička

Kromě hraní a procházek potřebuje tento malý chlupáček zaměstnat i hlavu. Jedná se totiž o velice inteligentního a aktivního psíka, který se rád učí novým kouskům. Při výcviku tak rád udělá, co vám na očích uvidí, jelikož je pro něj trénink zábavou. Musí jít však o cvičení v pozitivním duchu za doprovodu pochval a odměn, dril a nátlak nesnáší dobře. Na jeho zabavení je dobré myslet i v době, kdy jej necháte o samotě, aby se nenudil. Interaktivní hračky a hlavolamy při čekání na váš příchod jistě ocení.

Pomeranian

Medvídek, ale rozhodně ne plyšový

I když pomeranian vypadá jako plyšová hračka, je nutné s ním jednat jako s jakýmkoliv jiným psem a chápat jeho potřeby a povahové rysy. Tento psík je sice mazlivý a kontaktní, ale ne vždy má na manipulaci náladu, zvláště pokud jde o přehnané tahání, mačkání či oblékání. Jak děti, tak dospělí by měli mít na paměti, že jde o živého tvora. Pomeranian se umí ozvat svým výrazným štěkotem, kterým rád hlásí každou změnu, nebo se snaží být středem pozornosti. Ke svým pánům může být majetnický.


Zobrazit diskuzi ke článku