Chlupáči, 13. 12. 2022

Foto: Shutterstock

Malý psíček s velkým srdcem, radostí ze života a energií. To je ruský toy, „příruční“ mazlík, který vás okouzlí nejen svým roztomilým vzezřením, ale i jedinečnou povahou. Pokud hledáte veselého parťáka, který není náročný na prostor, zpozorněte!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Mazlík do bytu

Ruský toy

Ruský toy je malý pejsek vážící maximálně 3 kilogramy. To z něj dělá ideálního parťáka i do menšího městského bytu, kde nezabere téměř žádné místo, a kde se bude cítit bezpečně a útulně. To však neznamená, že se nehodí na venkov! Tento roztomilý rarášek rád zkoumá okolí a pobíhá na čerstvém vzduchu, a tak nepohrdne ani domečkem se vstupem na zahradu. Pravdou však zůstává, že se nejedná o čistě venkovního psa – potřebuje totiž teplo a lásku domova.

Malý, ale šikovný

Ruský toy

Malý vzrůst umí ruský toy náležitě vyrovnat svými činy – jedná se o sebevědomého a odvážného pejska, který se se vší chutí pustí do nejrůznějších aktivit. Rád vás doprovodí na procházkách, pohraje si s balonkem nebo si zaskotačí s dětmi. Překvapí vás svou obratností a rychlostí, což zúročí i v psích sportech, vynikat může zejména v agility, kde vytře zrak i větším psím kolegům. Díky vysoké inteligenci a chuti pracovat je tento mazlík vhodný i pro začátečníky. Výchova a výcvik by měla probíhat prostřednictvím pozitivního přístupu a odměn, tresty a dril nesnáší tento psík dobře.

Pokud příliš neholdujete pohybu, nezoufejte. Ruský toy není takový neposeda, že by vám skákal po hlavě. Bohatě mu postačí vaše pozornost a přítomnost. S radostí se schoulí na váš klín, odkud bude spokojeně sledovat okolí nebo uvolněně odpočívat. Krátkými procházkami a společně stráveným časem jej odměníte za jeho věrnost a milou povahu.

Věrný hlídač

Ruský toy

Jak již bylo zmíněno, tento psíček je na svou velikost velice odvážný a nebojí se zakročit v případě nouze. Jedná se zejména o situace, kdy by se k vám dobýval nevítaný host – ruský toy jej sice nezastraší, ale náležitě jeho přítomnost ohlásí hlasitým štěkotem. Jeho ochranářské pudy jsou silné zejména díky poutu, které si k vám tento miláček vytvoří. Je zkrátka velice oddaný a neváhá vás chránit!

Autorský článek

Další info: AKC: Russian Toy; Russian Toy Dog Breed

Štítky: psí plemena

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock