Ruský toy je veselý parťák nejen do bytu

Chlupáči, 17. 12. 2020

Foto: Shutterstock

Malý psíček s velkým srdcem, radostí ze života a energií. To je ruský toy, „příruční“ mazlík, který vás okouzlí nejen svým roztomilým vzezřením, ale i jedinečnou povahou. Pokud hledáte veselého parťáka, který není náročný na prostor, zpozorněte!

Mazlík do bytu

Ruský toy

Ruský toy je malý pejsek vážící maximálně 3 kilogramy. To z něj dělá ideálního parťáka i do menšího městského bytu, kde nezabere téměř žádné místo, a kde se bude cítit bezpečně a útulně. To však neznamená, že se nehodí na venkov! Tento roztomilý rarášek rád zkoumá okolí a pobíhá na čerstvém vzduchu, a tak nepohrdne ani domečkem se vstupem na zahradu. Pravdou však zůstává, že se nejedná o čistě venkovního psa – potřebuje totiž teplo a lásku domova.

Malý, ale šikovný

Ruský toy

Malý vzrůst umí ruský toy náležitě vyrovnat svými činy – jedná se o sebevědomého a odvážného pejska, který se se vší chutí pustí do nejrůznějších aktivit. Rád vás doprovodí na procházkách, pohraje si s balonkem nebo si zaskotačí s dětmi. Překvapí vás svou obratností a rychlostí, což zúročí i v psích sportech, vynikat může zejména v agility, kde vytře zrak i větším psím kolegům. Díky vysoké inteligenci a chuti pracovat je tento mazlík vhodný i pro začátečníky. Výchova a výcvik by měla probíhat prostřednictvím pozitivního přístupu a odměn, tresty a dril nesnáší tento psík dobře.

Pokud příliš neholdujete pohybu, nezoufejte. Ruský toy není takový neposeda, že by vám skákal po hlavě. Bohatě mu postačí vaše pozornost a přítomnost. S radostí se schoulí na váš klín, odkud bude spokojeně sledovat okolí nebo uvolněně odpočívat. Krátkými procházkami a společně stráveným časem jej odměníte za jeho věrnost a milou povahu.

Věrný hlídač

Ruský toy

Jak již bylo zmíněno, tento psíček je na svou velikost velice odvážný a nebojí se zakročit v případě nouze. Jedná se zejména o situace, kdy by se k vám dobýval nevítaný host – ruský toy jej sice nezastraší, ale náležitě jeho přítomnost ohlásí hlasitým štěkotem. Jeho ochranářské pudy jsou silné zejména díky poutu, které si k vám tento miláček vytvoří. Je zkrátka velice oddaný a neváhá vás chránit!


Zobrazit diskuzi ke článku