Chlupáči, 29. 2. 2024

Foto: Witsawat.S / Shutterstock

Siamská kočka zaujme již na první pohled svým ladným krokem, typickým zbarvením i neobvyklým výrazem. Jedná se o oblíbené plemeno, které se díky své přátelské povaze čím dál častěji objevuje i v českých domácnostech.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Věrný mazel

Siamská kočka

Siamské kočičky mají velice rády kontakt s člověkem, a tak se rády tulí a mazlí. Vyhledávají vaši přítomnost při nejrůznějších činnostech, a tak se ze siamky rázem stane váš stín. S členy domácnosti si dokáže vybudovat velmi silný vztah a ne nadarmo se říká, že je to kočka s psí povahou.

Zvídavý průzkumník

Siamská kočka

Tato kočka je natolik zvědavá, že neustále musí prozkoumávat okolí, s něčím si hrát a objevovat svět. Ráda vás bude doprovázet po celém bytě a se vším „pomáhat“. Díky své zvídavosti se i velice rychle naučí chůzi na vodítku, a tak s ní můžete vyrazit i na kratší procházku.

Hlasitý společník

Siamská kočka

Nemusíte se bát, že byste na tuto kočičku zapomněli. Dokáže se totiž velice výrazně ozvat! Siamské kočky na sebe rády upozorňují hlučným chováním a dožadují se tak pozornosti. Ač se to může zdát obtěžující, díky tomu můžete s kočkou snadno komunikovat.

Hravý půvab

Siamská kočka

Siamská kočka je učenlivá a podobně jako pes se naučí i pár kousků, a to zejména formou hry. Mezi takové hrátky patří například aportování. Této kočičce nezapomeňte pořídit mnoho hraček, prolézaček a škrabadel, aby se mohla zabavit po dobu vaší nepřítomnosti. Siamské kočky není vhodné nechávat příliš dlouho o samotě, při odloučení často trpí separační úzkostí.

Tato ladná modelka, i když se jedná o šelmu, je při každé činnosti velice půvabná a sledovat ji při hře může být správnou podívanou. Díky své povaze je vhodná k dětem, které se jí mohou věnovat každý den a užít si tak dávku legrace.

Autorský článek

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock