Sibiřská kočka je chlupatý psycholog milující pohyb

Chlupáči, 5. 6. 2020

Foto: Shutterstock

Když se snoubí divokost s elegancí, vznikne něco úžasného. A to stejné platí i u sibiřské kočky - šelmy, která si zachovala svou nezávislost a krásu divokého zvířete, a přesto je oblíbeným mazlíčkem díky své milé povaze.

Mazlík do každé rodiny

Sibiřská kočka je velice kontaktní a přátelská kočka, která dobře vychází jak s dětmi, tak i jinými domácími mazlíčky. Hodí se proto to domácnosti, kde se pořád něco děje a kde bude mít dostatek něčí pozornosti. Kamaráda jí může dělat i psí společník, většinou si kočička sjedná pořádek a určí pravidla sdílené domácnosti. Ideálním parťákem pro hry a rošťárny pro ni ale vždy bude jiná kočičí šelma, která jí bude dělat společnost, i když nebudou dvounozí členové rodiny doma. Sibiřská kočka je totiž velice fixovaná na své pány a samotu snáší podobně špatně jako psí chlupáči. Rozhodně se nehodí k celodennímu odložení v bytě, kdy jsou majitelé celý den v práci. V takovém případě by kočička velice strádala.

Díky své přítulné a citlivé povaze tato šelmička pozná, pokud se ve vašem životě něco děje. Jakýkoliv náznak smutnu sibiřská kočka vycítí a bude se vás snažit utěšit a rozveselit. No není úžasná?

Divoký vzhled

Pokud jste příznivci přírodní divoké krásy, je sibiřská kočka ideální kandidátkou na vašeho vysněného mazlíka. Při prvním pohledu na sibiřskou kočku byste nevěřili, že se jedná o přítulné plemeno kočky, které si užívá lidskou společnost. Vypadá totiž jako pravá divoška z nehostinných krajin. Její srst je polodlouhá, velice hustá a má zvláštní schopnosti. Skládá se totiž z hřejivé podsady a vodoodpudivé vrchní vrstvy, která šelmu chrání před vlhkem a zároveň není sibiřance zima ani ve větších mrazech. Srst se přizpůsobuje klimatickým změnám, a tak je odlišná v létě i v zimě. Zimní srst je hustší a delší a tvoří kočičce bohatý límec kolem krku, srst má i na nohách mezi polštářky. Na léto tato šelma líná, a tak se neobejdete bez kartáče na vyčesávání. Během roku je však péče o srst velice nenáročná, česat kočičku postačí jen jednou do týdne.

Miluje pohyb

Tato šelma nepohrdne odpočinkem na vyhřátém klíně u rodinného krbu, ale ocení i možnost prozkoumání okolí a zaskotačení. Sibiřská kočka ráda loví, a tak je pro ni hra doslova vášní. Je zdatná ve šplhání i běhání, dokonce má oproti jiným kočkám v oblibě i plavání. Voda je pro ni lákadlo. Pokud si chcete sibiřskou kočičku udělat šťastnou, dopřejte jí bezpečný výběh s dostatkem hraček, prolézaček a škrabadel, v létě si pak můžete užívat pohled na rozvernou šelmu u kočičího bazénku. Takový pohled se poštěstí jen málokomu!