Chlupáči, 28. 11. 2023

Foto: Kutikova Ekaterina / Shutterstock

Mírumilovná kočička hodící se do bytu se vzhledem tygra? Jak je to možné? Toyger je plemeno kočky, které v sobě snoubí přátelskou povahu kočky domácí a kožíšek podobající se majestátní šelmě.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Divoká vzhledem

Toyger

Při prvním pohledu na kočičku plemene toyger vás jistě napadne, že se musí jednat o divokou, neochočitelnou šelmu. Opak je ale pravdou! Tato pruhovaná kráska je velice přítulná a kontaktní kočička, která si ráda užívá pohodlí domova. Hodí se i do rodiny s dětmi, se kterými bude s nadšením vymýšlet lumpárny a hrát si – je totiž hravá jako kotě i v dospělosti. Ráda se mazlí a její vrnění vás bude uklidňovat lépe než relaxační hudba.

Chytrá hlavička

Toyger

Jelikož je toyger velice inteligentní a vynalézavá šelma, je potřeba její hlavičku nějak zaměstnat. K tomu můžete využít nejen nejrůznější hračky a prolézačky, ale i vlastní zapojení. Společná aktivita bude tuto kočičku velice bavit a navíc si tak utužíte vzájemné pouto. Můžete s ní zkusit hlavolamy, učení snadných povelů nebo překonávání překážek. Takové kočičí agility je pro toygera ideální aktivitou, kde zúročí svou bystrost a hbitost zároveň.

Ideální do bytu

Toyger

I když má toyger důmyslné maskovací zbarvení, jedná se spíš o kočičku, která se hodí do bytu. Samozřejmě výběhem nepohrdne, avšak užívá si přítomnost členů rodiny a náležitý komfort, a tak bude šťastná i v menším bytečku. Kromě dobrého vztahu s dětmi vychází kočička toyger i s jinými domácí mazlíčky, a tak může sdílet domácnost i s pejskem, jinou kočičkou nebo drobným zvířátkem.

Jemný kožíšek

Toyger

Mazlení s toygerem je zkrátka požitek! Proč? Protože má krásně hebkou a jemnou srst, která navíc lahodí oku svým zbarvením. Nepotřebuje navíc příliš opečovávat, postačí občasné vykartáčování a samozřejmě pohlazení. Oproti jiným kočkám mají tito malí tygříci dokonce v oblibě vodu, a tak nebude koupání žádná katastrofa.

Zdroje: VetStreet: Toyger; Toyger Cats: Breed History, Personality & More; Toyger

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock