Toyger vypadá jako malý tygr, je to ale mazlík i do bytu

Chlupáči, 23. 4. 2021

Foto: Shutterstock

Mírumilovná kočička hodící se do bytu se vzhledem tygra? Jak je to možné? Toyger je plemeno kočky, které v sobě snoubí přátelskou povahu kočky domácí a kožíšek podobající se majestátní šelmě.

Divoká vzhledem

Toyger

Při prvním pohledu na kočičku plemene toyger vás jistě napadne, že se musí jednat o divokou, neochočitelnou šelmu. Opak je ale pravdou! Tato pruhovaná kráska je velice přítulná a kontaktní kočička, která si ráda užívá pohodlí domova. Hodí se i do rodiny s dětmi, se kterými bude s nadšením vymýšlet lumpárny a hrát si – je totiž hravá jako kotě i v dospělosti. Ráda se mazlí a její vrnění vás bude uklidňovat lépe než relaxační hudba.

Chytrá hlavička

Toyger

Jelikož je toyger velice inteligentní a vynalézavá šelma, je potřeba její hlavičku nějak zaměstnat. K tomu můžete využít nejen nejrůznější hračky a prolézačky, ale i vlastní zapojení. Společná aktivita bude tuto kočičku velice bavit a navíc si tak utužíte vzájemné pouto. Můžete s ní zkusit hlavolamy, učení snadných povelů nebo překonávání překážek. Takové kočičí agility je pro toygera ideální aktivitou, kde zúročí svou bystrost a hbitost zároveň.

Ideální do bytu

Toyger

I když má toyger důmyslné maskovací zbarvení, jedná se spíš o kočičku, která se hodí do bytu. Samozřejmě výběhem nepohrdne, avšak užívá si přítomnost členů rodiny a náležitý komfort, a tak bude šťastná i v menším bytečku. Kromě dobrého vztahu s dětmi vychází kočička toyger i s jinými domácí mazlíčky, a tak může sdílet domácnost i s pejskem, jinou kočičkou nebo drobným zvířátkem.

Jemný kožíšek

Toyger

Mazlení s toygerem je zkrátka požitek! Proč? Protože má krásně hebkou a jemnou srst, která navíc lahodí oku svým zbarvením. Nepotřebuje navíc příliš opečovávat, postačí občasné vykartáčování a samozřejmě pohlazení. Oproti jiným kočkám mají tito malí tygříci dokonce v oblibě vodu, a tak nebude koupání žádná katastrofa.


Zobrazit diskuzi ke článku