Zlatý retrívr je trpělivý dobrák s úžasnou povahou

Chlupáči, 27. 12. 2020

Foto: Shutterstock

Pes se zlatou srstí a zlatou povahou. Řeč je o plemenu, které je oblíbené po celém světě. A není se čemu divit – zlatý retrívr má jedinečný charakter. Pojďme se na něj společně podívat!

Trpělivý dobrák

Zlatý retrívr

Rodinný pes – i tak se dá ve zkratce popsat zlatý retrívr. Tento hafan je totiž velice milý a pozorný ke všem členům rodiny, dětí nevyjímaje. Jedná se o trpělivého a hravého chlupáče, který zvláště s dětmi působí jako „psí chůva“, jež svým dobráckým pohledem dohlíží na jejich bezpečnost a zároveň se nechá strhnout k bujarým hrátkám a skotačení. Zlatý retrívr má s dětmi zlatou trpělivost, ale i přesto bychom neměli zapomínat na dohled a poučení dětí, jak se k pejskovi správně chovat.

Kromě dětí zlaťák miluje i dospělé členy rodiny, je k nim loajální, věrný a přítulný. Jeho hravost přetrvává i do vyššího věku, což krom dvounožců ocení i psí kolegové, se kterými si tento chlupáč s oblibou hraje „na babu“. Zlatý retrívr dobře vychází i s jinými domácími mazlíčky, při správném vedení a včasné socializaci bude za dobře i s kočičkou, papouškem nebo menšími hlodavci.

Inteligentní mazel

Zlatý retrívr

Díky úžasné povaze a vysoké inteligenci bývá zlatý retrívr hojně využíván jako asistenční pes nebo canisterapeut. Pokud je štěně k tomuto výcviku vedeno od malička, nevadí mu manipulace, je trpělivý, klidný a pozorný. V opačném případě vám může z roztomilé kuličky vyrůst i malý nezbeda, který vymýšlí lumpárny – plemeno není zárukou vychovaného psa bez zapojení majitelů. Proto je nutné zlaťáka zabavit a trénovat jeho bystrou hlavičku. Velice rychle se učí, a tak vám jeho výchova a výcvik nedá moc práce. A pokud budete využívat odměny, snese vám i modré z nebe! Za dobrotu, pohlazení nebo hru pro vás udělá téměř cokoliv!

Všestranný společník

Zlatý retrívr

Pokud hledáte chlupáče, který se rád vyvalí na zahradě nebo doma v obýváku a zároveň vás s chutí doprovodí na výletě, procházce nebo při sportování, je zlatý retrívr ideální volba! Se zlaťákem se můžete věnovat různým psím sportům, canisterapii nebo si jen užívat běžného života. Je rád v přírodě a miluje vodu a plavání. Hodí se k domečku se zahradou, ale s dostatkem pozornosti a pohybu bude šťastný i v městském bytě. Rozhodně si nezaslouží celodenní odložení v kotci nebo na dvorku – tento dobrák potřebuje lidskou společnost, aby mohl rozdávat lásku!


Zobrazit diskuzi ke článku