Krmení, 22. 9. 2021

Foto: Yoggies

Když si pes v přírodě uloví kořist, jednou z prvních dobrot, na níž si pochutná, jsou vnitřnosti plné probiotik (laktobacilů), které posilují imunitu. Jenže dnes se psi krmí hlavně průmyslovými, extrudovanými krmivy (vyrobenými za vysokých teplot a tlaku) a v těch žádná probiotika nenajdete. A to je jeden z důvodů, proč podobně jako lidé, psi trpí mnoha „civilizačními“ chorobami. Mají zkrátka oslabený imunitní systém. Možná vás napadne snadná cesta, jak svému psovi podávat cenná probiotika – vždyť ve vašem jogurtu je jich dostatek. Tím mu můžete ale zadělat na stejné nebo horší zažívací problémy.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Vědecké studie, které se věnují nemocím a zdraví psů, prokazují, že stejně jako u člověka i u zvířat platí, že pokud je imunitní systém oslabený, může u něj docházet k průjmům, zažívacím potížím, ale také k závažnějším onemocněním celého organismu.

Jogurt speciálně vyvinutý pro psy (a kočky)

Řešení bez polykání tabletek je dostupnější, než si myslíte. Existuje probiotický jogurt určený přímo pro psy a kočky. Majitel firmy Yoggies ho před lety vymyslel pro svého psa Roxyho, který po prodělané otravě trpěl silnými průjmy, zvracením a nadýmáním. Probiotický jogurt byl první potravou, která Roxymu zlepšila zažívání a zastavila jeho velké problémy

Na krátký i dlouhý běh

Probiotika jsou pro vašeho psa skvělým pomocníkem z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Jen si vezměte, kolik toho za jedno venčení váš společník očichá, okouše nebo olízne. S každým takovým výletem ven je vystaven velkému množství virů, bakterií a parazitů, které by ho v případě oslabené imunity mohly snadno přeprat. Z dlouhodobého hlediska je zdravá imunita důležitá i pro správné vstřebávání potravy a přestup živin střevní stěnou do krve a organismu a v neposlední řadě je skvělou prevencí např. nádorových onemocnění ve stáří.

Proč nebude fungovat klasický jogurt pro lidi?

Když jsou jogurty pro zvířecí zdraví tak skvělé, proč byste se se svým pejskem nemohli podělit o ten svůj? Je to prosté. Psi nedokážou strávit laktózu, která je obsažená v běžných jogurtech. Takže byste ve výsledku svému pejskovi mohli přidělat jen další zažívací potíže. Navíc je důležité přihlédnout i ke stravitelnosti použitého mléka a dalším faktorům.  Jogurty Yoggies žádnou laktózu neobsahují a vyrábí se ze speciální směsi ovčích a kravských mlék z ověřených českých farmářských zdrojů, do kterých se přidávají speciální probiotické kultury.

Potvrzeno veterináři

Veterinární klinika doktora Štursy z Havlíčkova Brodu se specializuje na posuzování vlivu potravy na zdraví psů a koček, jogurty Yoggies proto nemohly ujít jejich pozornosti. Po pečlivém testování přišly se skvělými výsledky – jogurty si zamilovali všichni jejich psí pacienti, dokonce i ti nejvybíravější a nejostýchavější. Při pravidelném užívání jogurtů skutečně došlo ke stabilizaci zažívání, zlepšení průjmových onemocnění a ke snížení plynatosti. A co víc, psům zmizel i zápach z tlamy.

Jak jogurty psům dávkovat?

Na základě testování s veterináři víme i to, že se jogurty Yoggies osvědčily jako doplněk stravy i odměna v jednom. Proto můžete jogurty podávat jako odpolední svačinku (odděleně od běžné potravy). Štěňatům a menším plemenům do 10 kg stačí jeden jogurt týdně, u středně velkých psů podávejte klidně až dva jogurty týdně a u těch největších klidně až tři kusy týdně. V případě průjmových onemocnění nebo nadýmání je doporučeno podávat jogurt raději vícekrát denně po menších dávkách.

Univerzální doplněk potravy pro oslabené psy

Jogurty Yoggies obsahují přes 4 % přírodního živočišného tuku, díky tomu se skvěle hodí i k dokrmování štěňat a dospělých, hodně vytížených psů. Uvítají ho také březí feny nebo feny v laktaci, jejichž energetický a metabolický výdej je tak značný, že někdy potřebují trochu pomoci s doplněním živin do těla. Jogurty Yoggies se osvědčily také u psů, kteří potřebují v krátké době přibrat, protože jsou například po operaci nebo léčbě antibiotiky.

Štítky: psi , výživa

Autor článku: Redakce