Rady a tipy, 8. 7. 2020

Foto: Shutterstock

Potřebujete odjet na více dní z domu, ale nevíte, co s vaším domácím mazlíčkem? Nejlepším řešením je vzít ho s sebou. Bohužel, ne vždy je to možné. Pro takové případy lze využít příbuzné a známé, kterým můžete vašeho zvířecího kamaráda svěřit.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Pokud ale ani tato varianta nepřipadá v úvahu, nezbývá, než se obrátit na některý hotel pro domácí mazlíčky. Jak takový hotel vybrat, aby se měl váš mazlík co nejlépe?

Typy hotelů

Pokud vybíráte zařízení na hlídání pro svého mazlíčka, nejprve se ujistěte, pro jaká zvířata je určeno. Mnoho z nich je totiž zaměřeno pouze na psy nebo kočky. Existují ale hotely, které uvítají i drobné domácí zvířectvo, jako je například králíček, papoušek nebo morčátko. Pokud potřebujete obstarat hospodářská zvířata, nezoufejte, i takové služby některá zařízení poskytují. V tomto případě však většinou dojede personál k vám domů, abyste nemuseli dobytek převážet.

Domácí prostředí

I pro drobná zvířata lze zajistit hlídání u vás doma. Přeci jen domov je pro zvíře prostředím, kde to nejlépe zná a bude se zde cítit dobře. Tato služba však není samozřejmostí, a tak můžete hledat takový hotel, který má přátelské a útulné prostředí a garantuje individuální přístup ke každému zvířeti.

Služby

Služby, které hotely nabízejí, se mohou v lecčem lišit. Někde se vám o mazlíka postarají se vší parádou, jinde jej pouze nakrmí a vypustí do výběhu. Pokud jde o pejska, je nutné podotknout, že záleží i na jeho povaze. V případě, kdy není příliš přátelský a s ostatními psy by se popral, bude jeho hlídání složitější. Většinou totiž hotely disponují společným prostorem pro vyvenčení, kde se pohybují jejich psí klienti. Tento problém lze vyřešit individuálním venčením a samostatným umístěním. Předem se však musíte informovat, zda takové klienty daný hotel přijímá.

Nadstandardní služby

Každý by rád věděl, jak se jeho mazlík má. Mnoho hotelů proto nabízí pravidelné zasílání fotografií a informací. Díky nim můžete vidět, jestli je vaše zvířátko v pořádku a nijak nestrádá.

Je libo kadeřník? I chlupáči si mohou dopřát zkrášlující kúru. A nejen to, některé hotely nabízejí i nejrůznější rehabilitace a masáže. Pejska zde také mohou trénovat v poslušnosti a pomohou vám vyřešit i nežádoucí chování.

Reference

Není nad dobrou radu. A pokud má někdo z vašich známých pozitivní zkušenost s některým hotelem poblíž, neváhejte se na něj obrátit. Hotel, který má nespočet spokojených klientů, může být tou správnou volbou. Určitě nevybírejte naslepo. Nezávazná návštěva jistě nikomu vadit nebude a vy můžete mít jistotu, že je prostředí hotelu čisté a bezpečné.

Autor článku: Andrea Veselá