Jak zabavit kočku nebo psa, když je musíte nechat doma samotné

Rady a tipy, 14. 11. 2020

Foto: Shutterstock

Jen málokdo má možnost se svým mazlíčkem trávit čtyřiadvacet hodin denně. Jak ale zvíře zabavit, pokud páníček musí do práce nebo z jiného důvodu opouští společný domov? Zvířata mnohdy z nudy nadělají v bytech velké škody. Nemůžeme jim to mít příliš za zlé. Trávit čas o samotě mezi čtyřmi stěnami vyžaduje mnohdy trochu zábavy.

Nejdříve ho vyvenčete

Tím ale nemáme na mysli, že pejska vystrčíte k prvnímu keři, zatímco vy budete stát v bačkorách na zápraží. Vezměte ho ven a nechte ho pořádně proběhnout. Házejte mu hračky nebo klacek, oživte si pár povelů, pokud sportujete a chodíte si zaběhat, jděte ráno a vezměte psa s sebou. Když ho po příchodu domů odměníte miskou s jeho oblíbeným jídlem, s největší pravděpodobností hned po snídani usne nebo bude alespoň dlouze odpočívat a nebude mít myšlenky na devastování vašeho bytu.

Odchod bez emocí

Psi, kteří ničí vybavení domácnosti, se tak chovají buď z nudy, z úzkosti, nebo vysloveně páníčkovi na truc. Abyste psa nevystavovali zbytečnému stresu z vaší nepřítomnosti, nedávejte mu najevo, že se děje něco výjimečného. Při odchodu ho pohlaďte, dejte mu povel, aby zůstal a čekal na vás. Poté odejděte. Dlouhé loučení a emotivní návraty příliš dobra nenadělají.

Interaktivní kamarád

Dnes jsou k dostání nejrůznější hračky, které zvířátko zabaví, i když nejste doma. Pro pejsky jsou k dostání kostičky, které před pejskem samy utíkají nebo je naopak honí. Když si s ní pejsek přestane hrát, kost se k němu přiblíží a začne zvíře postrkovat, aby si s ní hrálo. Existuje i verze myšky pro kočičky. Oba typy lze ovládat pomocí chytrého telefonu i na dálku.

Hra na schovávanou

Ideálním pomocníkem pro zabavení vašeho zvířátka jsou míčky s otvory, do kterých schováte pamlsky. Ty by však neměly jít vyndat příliš snadno, aby míček zvíře zabavil na delší chvíli. V prodeji jsou také dávkovací misky, které mají několik oddílů, do kterých dáte pamlsky nebo jídlo a nastavíte interval, v jakém se má poklop misky otočit tak, aby vždy odkryl jen tu část, kterou může váš mazlíček sníst.

Zapněte televizi nebo rádio

Nenechávejte zvířata, zvlášť psy, v naprostém tichu. Mají pak sklon řešit každé šustnutí a často jsou pak nalepení u vchodových dveří, kde bez ustání štěkají. Pokud jim zapnete televizi nebo rádio, nebudou je zvuky zvenčí rušit a lákat k jejich odhalení.


Zobrazit diskuzi ke článku