Nejdříve ho vyvenčete
Tím ale nemáme na mysli, že pejska vystrčíte k prvnímu keři, zatímco vy budete stát v bačkorách na zápraží. Vezměte ho ven a nechte ho pořádně proběhnout. Házejte mu hračky nebo klacek, oživte si pár povelů, pokud sportujete a chodíte si zaběhat, jděte ráno a vezměte psa s sebou. Když ho po příchodu domů odměníte miskou s jeho oblíbeným jídlem, s největší pravděpodobností hned po snídani usne nebo bude alespoň dlouze odpočívat a nebude mít myšlenky na devastování vašeho bytu.
Odchod bez emocí
Psi, kteří ničí vybavení domácnosti, se tak chovají buď z nudy, z úzkosti, nebo vysloveně páníčkovi na truc. Abyste psa nevystavovali zbytečnému stresu z vaší nepřítomnosti, nedávejte mu najevo, že se děje něco výjimečného. Při odchodu ho pohlaďte, dejte mu povel, aby zůstal a čekal na vás. Poté odejděte. Dlouhé loučení a emotivní návraty příliš dobra nenadělají.
Interaktivní kamarád
Dnes jsou k dostání nejrůznější hračky pro psy, které zvířátko zabaví, i když nejste doma. Pro pejsky jsou k dostání kostičky, které před pejskem samy utíkají nebo je naopak honí. Když si s ní pejsek přestane hrát, kost se k němu přiblíží a začne zvíře postrkovat, aby si s ní hrálo. Existuje i verze myšky pro kočičky. Oba typy lze ovládat pomocí chytrého telefonu i na dálku.
Hra na schovávanou
Ideálním pomocníkem pro zabavení vašeho zvířátka jsou míčky s otvory, do kterých schováte pamlsky pro psy. Ty by však neměly jít vyndat příliš snadno, aby míček zvíře zabavil na delší chvíli. V prodeji jsou také dávkovací misky, které mají několik oddílů, do kterých dáte pamlsky nebo jídlo a nastavíte interval, v jakém se má poklop misky otočit tak, aby vždy odkryl jen tu část, kterou může váš mazlíček sníst.
Zapněte televizi nebo rádio
Nenechávejte zvířata, zvlášť psy, v naprostém tichu. Mají pak sklon řešit každé šustnutí a často jsou pak nalepení u vchodových dveří, kde bez ustání štěkají. Pokud jim zapnete televizi nebo rádio, nebudou je zvuky zvenčí rušit a lákat k jejich odhalení.