Nečekaní pomocníci v boji proti chlupům na podlaze, které máte dávno doma

Rady a tipy, 17. 11. 2020

Foto: Shutterstock

Pokud máte doma psího či kočičího miláčka, proměnil se váš život v jeden velký boj s chlupy. Jsou doslova všude a zbavit se jich úplně opravdu není vůbec snadné.

My pro vás máme dva tipy na skvělé pomocníky, jež zbaví vaši domácnost chlupů snadno a rychle.

Výkonný vysavač a zásoba „lepicích válečků“. To je výbava téměř každého majitele chlupatého miláčka. Přidat k ní můžete i dvě další vychytávky (které navíc možná už máte dávno doma).

Vychytávka č. 1: Gumové rukavice

Chlupy na gauči, v posteli, na předložce v koupelně… Než byste vytahovali vysavač (nebo spotřebovali šest lepicích válečků), můžete chlupy jednoduše a hlavně rychle odstranit pomocí klasických gumových rukavic. Jednoduše si je navlékněte a přejíždějte jimi po inkriminovaném povrchu, z něhož potřebujete chlupy dostat. Statická elektřina zbytky kožíšku vašeho miláčka pěkně „přilepí“ k rukavicím. Ty pak prostě opláchněte pod tekoucí vodou (jen pozor, ať si neucpete odpad), lehce osušte a pokračujte, dokud není povrch úplně bez chlupů. Za pár minut je hotovo.

Jistě, pro velké plochy se tenhle postup příliš nehodí, ale na ty menší je ideální.

Vychytávka č. 2: Stěrka na okna

Na větší povrchy můžete použít klasickou ruční stěrku na okna s gumovým proužkem. Seženete ji za pár korun a poslouží vám dokonale.

Hodí se na jakékoli podlahy – od dřevěných přes lina až po koberce, z nichž se chlupy dostávají asi nejhůře. Prostě vezměte stěrku a přejíždějte jí po povrchu. Opět se o vše postará statická elektřina, která chlupy „přiková“ ke gumovému pásku na stěrce. To je mimochodem úžasná výhoda u koberců, z nichž elektřina chlupy doslova vytáhne. Během celého procesu opět stačí stěrku párkrát opláchnout pod vodou.


Zobrazit diskuzi ke článku