Rady a tipy, 20. 10. 2022

Foto: Shutterstock

Zejména děti dnes chtějí zvířátko, se kterým budou moci trávit volný čas a to nejen doma, ale i venku. Mnoho rodin nemá dostatek prostoru nebo času, aby si pořídilo pejska, a tak svým dětem pořizují morčátka, kočičky nebo třeba králíčky či fretky.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

I s těmi se dá vyrazit do parku, jen je třeba mít správné vybavení.

Z klece ven

Představte si, že žijete v drátěné krabici o velikosti většího auta. Podobně se cítí i zvířátka, která chováme doma. Přesto, že jsou dnes klece vybaveny nejrůznějšími hračkami a prolézačkami, aby se zvířátka nenudila, budou vám vděčná, když je čas od času vezmete na čerstvý vzduch. Taková čerstvá travička nebo pampeliškové lupení, to je pochoutka!

Obojek, nebo kšíry?

Ať už máte doma jakékoli zvířátko, se kterým byste rádi chodili ven, budete potřebovat obojek nebo postroj. Co se týče malých zvířat, jsou určitě vhodnější kšíry, ze kterých se vám králíček nebo potkan nevysmekne a nezmizí ve vysoké trávě.

Ovšem ani u pejsků nebo koček se obojky příliš nedoporučují. Pejsci často a rádi tahají ve snaze dostat se na místo, které je zajímá a majitel koriguje jeho „neposlušnost“ cukáním a taháním za obojek, což může být pro zvíře velice nebezpečné. Nejen, že trhnutím za vodítko působíte zvířeti bolest, když mu obojek silně zatlačí na hrtan, riskujete ale také poškození páteře a míchy.

Obojek se doporučuje spíše při výcviku, kdy dovoluje lepší kontakt mezi majitelem a zvířetem. V postroji zvíře nevnímá povely tak citlivě, jako právě na obojku. I tak byste měli být obezřetní.

Svéhlavé kočičky

Kočky, jak se zdá, mají svůj vlastní názor na všechno a jiné to nebude ani v případě, že jí budete chtít naučit chodit v postroji na procházky. Kočičky se rády pohybují venku, ale patří mezi zvířata, která jsou nerada omezována. Proto bude trvat déle, než u jiných zvířátek, než si na postroj zvykne. Buďte proto trpěliví.

Nakupujte společně

Tohle tedy platí hlavně pro pejsky a menší zvířátka, například s kočkou v obchodě příliš nepochodíte. Společným nakupováním máme na mysli, abyste vzali zvířátko do obchodu s sebou, kde vyzkoušíte více druhů a velikostí a vyberete takový postroj, který bude zvířeti nejlépe pasovat. Správná velikost postroje je velmi důležitá. Malý bude zvíře omezovat v pohybu a dřít ho, kdežto z velkého se vám snadno vysmekne a může utéct. Ve zverimexech vám však ochotně poradí.

Štítky: venčení

Autor článku: Aneta Hladíková

New title