Nebojte se pustit kočku do postele, bude se vám lépe spát

Výcvik, 13. 1. 2021

Foto: Shutterstock

Většina zkušených chovatelů psů či koček vám doporučí, abyste mazlíčka nenechávali nikdy spát ve své vlastní posteli. A mají k tomu také spoustu legitimních důvodů. My vám ovšem dnes představíme důvody, proč jejich rady neuposlechnout.

Proč se vyplatí podlehnout smutným očím, mňoukání a vrnění a dovolit kočičce, aby za vámi hupla do peřin?

Zklidní vás

Ne nadarmo jsou psi a kočky využíváni k terapii – s našimi nervy dokáží zázraky. A kdy jindy potřebujeme zklidnit, než když se chystáme usnout? Zapomenete na všechny stresy uplynulého dne a zanořeni do hebké srsti se vydáte do říše snů…

Budete se cítit v bezpečí

Ačkoli kočka nebo bišonek nejsou možná extra hlídači, větší pejsci vám poskytnou dokonalý pocit bezpečí. A ostatně i u těch menších či zmíněných kočičích společníků podvědomě víte, že kdyby vám v noci nějaké nebezpečí hrozilo, upozorní vás na něj.

Lépe se vám bude spát

Kočky a psi mají prokazatelně pozitivní vliv na naše tělo – uvolňují svalové napětí, snižují krevní tlak, stabilizují krevní oběh a srdeční rytmus. A to jsou pro zdravý spánek samé výhody!

Posílíte společné pouto

Váš miláček se nebude cítit celou noc odstrčený, když jej pustíte do ložnice. A i když pejsci osamocení prožívají hůř než kočky, i váš mňoukající miláček bude mnohem šťastnější, když bude mít možnost chrupat u vás.

Budete v teple

Ano, mazlíčci zaberou vzhledem k ploše svého těla v posteli spoustu místa. Ale na druhou stranu získáte „kamínka“, ke kterým se budete moct v noci přitulit. Což oceníte především v chladných dnech.


Zobrazit diskuzi ke článku