Zajímavosti, 9. 5. 2020

Foto: Instagram.com

Aspen je zlatý retrívr z Colorada, který sdílí fotografie z nádherných míst, jako jsou hory se zasněženými vrcholky, nedotčené pláže a široké otevřené pláně. Jeho dobrodružství v přírodě by mu mohl kdekdo závidět, a hlavně se jím inspirovat.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Tyhle fotky vás přesvědčí, proč je důležité si občas jen tak vyjít do přírody.

Pokud se marně pokoušíte o dokonalé fotky z dovolené, chce to jen hodně píle a naprosto splynout se svým čtyřnohým miláčkem. Aspenovi majitelé mají navíc nespornou výhodu v tom, že jsou oba profesionální fotografové.

Jak to všechno začalo?

„Vzali jsme ho na několik míst do divočiny a říkali jsme si: „Páni, to je něco, o co bychom se mohli podělit s našimi přáteli a rodinou! Ukážeme jim, kam bereme našeho psa,“ vzpomíná Lawrence na to, jak vznikaly první fotografie.

Z fotografií je naprosto vypadá, že Aspena objektiv fotoaparátu prostě miluje. Jeho páníčkové to přisuzují tomu, že mají se svým čtyřnohým miláčkem vybudovaný velmi silný vztah, takže při každém focení jim Aspen naprosto důvěřuje a udržuje s nimi oční kontakt. Proto je jeho pohled tak unikátní a vypadá to, že se dívá přímo na vás.

Síla okamžiku

Nejhezčí fotky jsou obecně takzvané momentky, zkrátka záběry, u nichž nemá člověk tušení, že ho někdo fotí. Zkrátka takové fotografie, kdy si zrovna užívá volnost a není ničím omezován. To samé platí, i když tito dva fotografové vyráží do přírody s Aspenem, který se pohybuje zásadně bez vodítka. A i pokud jde o extrémní záběry, jde vlastně o spontánní chování tohoto čtyřnohého miláčka. Aspen věrně následuje své pány a neztratí se jim z dohledu.

Začínající hvězda

Ačkoliv vám tyto fotografie naprosto vyrazí dech, Aspen má zatím jen 291 tisíc sledujících na Instagramu a pouhých 6 tisíc na Facebooku. Dalo by se o něm říci, že je to teprve vycházející hvězda.

Fotky této rodiny jsou naprosto unikátní a velmi inspirující, úplně to člověka táhne ven do přírody a procházet se po všech těch krásných místech, kde Aspen může volně pobíhat.


Foto: Instagram.com/aspenthemountainpup

Autor článku: Petra Chmelová