Zajímavosti, 1. 5. 2024

Foto: Jucadima / Shutterstock

Kočky se začínají v našich domácnostech masově zabydlovat. Ačkoli jsme vždycky byli spíše milovníci psů, situace se pomalu začíná obracet ve prospěch koček. A i když se snažíme dělat, co jim vidíme na očích, stejně je někdy naštveme.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Třeba tím, když…

…je vezeme v autě.

Kočky si sice dokáží zvyknout na cestování autem (i když ze začátku je to docela boj), ale nikdy nebudou jeho fanoušky.

…se je snažíte vykoupat.

Kočky se (až na některá plemena) nekoupou, ale jsou situace, kdy nemáte jinou možnost. A váš mňoukající miláček vám to neodpustí. Nebo mu to bude trvat hodně dlouho…

…jsou v hlučném prostředí.

Hluk je pro kočky známka nebezpečí, cítí se v něm ohrožené.

…je drbeme na bříšku.

Na rozdíl od psů, kteří budou v sedmém nebi, kdykoli je podrbete na břiše, kočka vás sice pár vteřin nechá, ale pak vám dá jasně najevo (zoubky a drápky), že se máte věnovat jiným činnostem.

…jim stříháme drápky.

Většinou je tahle procedura v podstatě jeden velký boj. Drápky jsou pro ně důležité, a tak je často lepší pořídit škrabadla pro kočky.

…jim věnujeme příliš pozornosti.

Kočky jsou individualisté – nejsou rády přehlíženy, ale na druhou stranu jim přehnaná pozornost také zrovna nevyhovuje. Raději je nechejte přijít k sobě, než abyste je pronásledovali po bytě.

…si jich nevšímáte.

Nezapomínejte, že kočka není žádný elegantní doplněk do bytu, ale živý tvor, který si rád hraje s vámi i hračkami pro kočky a rád se mazlí. Možná nemá vždycky náladu, ale když ano, směle se do toho pusťte!

Autorský článek

Autor článku: Petra Chmelová; Foto: Shutterstock