Zajímavosti, 24. 6. 2024

Foto: Olga Smolyak / Shutterstock

Některé kočky najdou domov skoro hned, jiné na něj čekají delší dobu a některé potřebují malý zázrak. Osm takových koček právě s nadějí vyhlíží nové domovy v Handipet Rescue, projektu na pomoc psům a kočkám v nouzi.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Lidé často chtějí spíš koťata, takže dospělé kočky už v základu hůře hledají domov, přestože mají velkou výhodu – na rozdíl od koťat už mají ustálenou povahu, takže snáz poznáte, jak do vaší domácnosti zapadnou,“ popisuje Soňa Schneiderová z Handipet Rescue.

„To je případ třeba ročního Kena, který je skvělý kocourek, co má zkrátka jen smůlu. Ještě hůř se ale hledají domovy pro kočky, které sice mají skvělou povahu, ale také speciální požadavky. Co potřebují o něco větší péči, hlídat zdravotní stav nebo i jen větší shovívavost. Z různých důvodů se o ně lidé nehlásí a šance na jejich adopci je malá. Takových koček máme momentálně v péči hodně a některé čekají na domov dlouhé měsíce nebo dokonce roky. Kromě toho, že tak nemůžou dávat lásku tomu svému osudovému člověku, máme také zabrané místo, které by mohly naplnit další kočky, co potřebují zachránit. Tady o to více platí, že adopcí pomůžete dvěma kočkám najednou, protože jedna najde milující domov a další kočka v nouzi bude moct přijít místo ní.

Radost ze život a spousta lásky

Každá z koček je jiná, ale všechny touží po šanci ukázat, že jejich láska plně vynahradí o trochu větší nároky. „Například Juno potřebuje jen čistit zoubky. Nina zase potřebuje dodržovat udržovací léčbu kvůli útvaru v nose, se kterým se bohužel nedá nic dělat, ale je to úplně skvělá kočka. Ekko se musí jednou ročně kontrolovat krve, protože se jako malá léčila s dwarfismem, její tělo neprodukovalo dost růstových hormonů, ale teď už je v pořádku. Ani vymačkávání močového měchýře u ochrnutého Lumityho není tak složité, jak to zní, a pohled na to, jak vesele skotačí s dalšími kočkami, šplhá všude možně a má zkrátka radost ze života to vynahrazuje. Tihle i všichni ostatní zkrátka touží po člověku, který je uvidí jako celek a nebude je vnímat čistě jako ztělesnění toho, čím se liší od ostatních koček,“ popisuje Soňa.

Domovy hledají kočky i kocouři, všechny jsou zvyklé na život v bytě. Do domovů odchází vždy kastrované, očkované, čipované, odčervené a testované na FIV a FeLV. Nejmladší kočce je 7 měsíců, nejstarší 7 let. Nachází se v dočasných péčích napříč ČR, ale je možné se domluvit na pomoc s přesunem. Podmínkou adopce jsou zasíťovaná okna a balkony či ochota zasíťovat. Adopční poplatek je 1 500 Kč.

Určitě hledání domova nevzdáváme a budeme rádi za každé sdílení, protože to navyšuje šanci, že některá z koček najde svoje osudové doma,“ uzavírá Soňa. V případě zájmu volejte na 725 859 393 nebo napište na e-mail marketa@petheroes.cz.

Komu můžete dát domov?

Kocourek Ken: Milovník lidí a her

Je čistotný, rád si hraje, mazlí se… No dobře, občas možná trochu zlobí, protože má spoustu energie, ale to přeci neznamená, že si nezaslouží lásku. A že lásky má na rozdávání! Miluje lidi i kočičí kamarády všeho druhu. Nejlíp se cítí vedle těch, které má rád… Nezní to jako splněný sen?

Víc se o Kenovi dozvíte ZDE.

Juno: Princezna, co prošla peklem

Život byl k ní a jejím sourozencům krutý už od prvních dnů. Onemocněli kalicivirózou, což je nemoc, se kterou se většina dospělých koček dokáže docela dobře poprat, ale u maličkých koťátek je to horší. Juno naštěstí dokázala nemoc porazit a uzdravit se. Její dva sourozenci bohužel na veterině zemřeli…

Víc se o Juno dozvíte ZDE.

Nina: Kočička s útvarem v nosu

Tuhle drobnou princeznu zachránili z místa, kde bylo několik desítek nekastrovaných koček, na kterých nikomu nezáleželo. Malá Nina byla v té době sotva odrostlé nemocné kotě. Nikoho nezajímalo, že jí není dobře, že je věčně usoplená a nešťastná. Tedy až do toho dne, kdy ji našla hodná paní, co se jí rozhodla pomoct a přinesla ji do našeho sesterského útulku v Lanškrouně.

Víc se o Nině dozvíte ZDE.

Nari: Sražený zrzeček

Kocourek byl ve vážném stavu, měl zlomenou pánev, ochrnutý močový měchýř a pravou zadní nohu. Musel podstoupit velmi náročnou operaci. S panem doktorem už naštěstí spolupracujeme dlouhé roky a s podobnými případy má spoustu zkušeností, takže byl Nari v těch nejlepších rukou. Bohužel mu bylo nutné amputovat ocásek, protože byl na dvou místech poškozený.

Víc se o Narim dozvíte ZDE.

Ekko: Kočička s dwarfismem

Narodila se kočičce Akali, která se ještě březí dostala do útulku Pet Heroes Lanškroun. Zpočátku se zdálo být všechno v pořádku, ale pak její sourozenci začali růst a přibírat jedno kilo za druhým, zatímco Ekko zůstávala stále stejná…

Víc se o Ekko dozvíte ZDE.

Lumity: Ochrnutý šikula

Dostal se nám jako malinkaté koťátko, kterému nebylo víc než pár týdnů. Obě nohy tahal za sebou a navíc potřeboval manuálně vymačkávat močový měchýř. Nehledě na své postižení je totiž stejně jako všechna koťátka plný energie a neustále by si chtěl hrát a dovádět.

Víc se o Lumitym dozvíte ZDE.

Arwen: Krásná horolezkyně

Čtyři tiché tlapky, jeden elegantní ocásek, dvě velké oči plné lásky a heboučký kožíšek. To vše a ještě mnohem více je Arwen. Jde o velmi přátelskou slečnu, která často přede a miluje mazlení a pusinky. Zároveň je taky hodně upovídaná. Často a ráda dočasné tetě vypráví o všem možném i nemožném a zbožňuje, když jí tetička odpovídá zpátky.

Víc se o Arwen dozvíte ZDE.

Julinka: Kočička, které se nedaří najít domov

Kulatý zploštělý obličej navíc prozradí, že jde zřejmě o kříženku britské krátkosrsté kočky.‍ Stejně jako většina britek je i ona přátelská, klidná a velmi inteligentní. Má ale i něco navíc, šmrnc a osobitost, které jí dělají jedinečnou. A navíc má ty největší očí na světě!

Víc se o Julince dozvíte ZDE.

Autor článku: (red); Foto: Handipet Rescue