Zajímavosti, 3. 5. 2020

Foto: Instagram.com

Založit svému mazlíčkovi profil na sociálních sítích je v posledních letech velkým hitem, a pokud budete originální, může se váš domácí mazlíček stát světovou celebritou jako tento mops Doug the Pug, kterého magazín Forbes jmenoval druhým nejvlivnějším domácím mazlíčkem roku 2018. Jeho sledovanost by mu mohla závidět nejedna celebrita!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Kdo je Doug

Doug the Pug je je pes žijící v Nashvillu v Tennessee. Na internetu ho celkem sleduje přes 13 milionů lidí. Pokud budeme konkrétní, tak přes 6 milionů nadšenců na Facebooku, necelé 4 miliony na Instagramu a necelé 3 miliony na Twitteru. Další fanoušky sbírá samozřejmě také na YouTube a Spotify. Na to že se bavíme o čtyřnohém mopsíkovi, tak i kdejaká celebrita by udělala cokoliv za takhle skvělá čísla.

Hvězda hudebních videoklipů

Doug díky své působnosti na sociálních sítí neunikl pozornosti ani celebritám. Kdo se jen tak může pochlubit tím, že spolupracoval například s Katy Perry, Douga najdete v jejím hudebním videu k singlu „Swish Swish“.

Také se objevil po boku drsných amerických rockerů známých jako Fall Out Boy, konkrétně v singlu „Irresistible“.

Sympatie si také získal u hudební skupiny DNCE, kde si zahrál v jejich singlu Kissing Strangers.

A pokud je vám to ještě málo, tak Doug má na seznamu spolupráci i s dalšími slavnými osobnosti. Na jeho seznamu nechybí například Shakira, Ed Sheeran, Justin Bieber ani John Legend.

Společnost dělal celebritách dokonce i na předávání hudebních cen Grammy, zapózoval si například i s Lady Gaga.

Dobývá knižní trh

Jeho méně známý majitel, Leslie Mosier, dobyl spolu s Dougem i knižní trh. Kniha Doug the Pug: Král popové kultury, která byla vydána 1. listopadu 2016 je vystřelila zase o něco dál. Po vydání knihy se Doug vydal na mezinárodní knižní turné, navštívil své fanoušky například v Anglii, Paříži a ve Spojených státech. Samozřejmě jen u knížek to neskončilo, Doug má také vlastní reklamní předměty, jako jsou kalendáře nebo trička.

Autor článku: Andrea Veselá