Neobvyklé zvířecí sporty, kterým se fandí ve světě

Zajímavosti, 20. 5. 2022
Pojďme nahlédnout, v čem můžeme fandit zvířecím sportovcům v cizině. Hlemýždí, sloní nebo velbloudí závody jsou neobvyklé zvířecí sporty, kterým můžete fandit.
Dostihy a závody napříč světem
Koňské dostihy jsou v mnoha zemích považovány za tradici a významnou událost. A není se čemu divit. Na dostihové dráze se prohánějí krásná zvířata s dokonale atletickou postavou a mezi diváky panuje veliké napětí, kdo doběhne do cíle jako první. Ale ne všechny dostihy vypadají právě takto.
Chrtí dostihy
Co se týče psího závodění, zde kralují chrti a greyhoundi. Dostihy těchto psích atletů probíhají všude po světě, v České republice se jedná o zájmovou aktivitu. Důraz se klade na zajištění vhodných podmínek a veterinární péče. Pokud je vše zajištěno a pejska závodění baví, je radost pohledět na šťastné chlupáče, kteří se řítí obrovskou rychlostí s nevídanou elegancí a lehkostí.
Hlemýždí závody
Pravým opakem chrtích i koňských dostihů jsou šnečí závody, a to zejména co se rychlosti týče. Cíl je však stejný – vítězem se stává nejrychlejší šnek, který se proplazí cílovým úsekem. Hlemýždi však nelezou jedním směrem po určené trase, ale po napříč kružnicemi. V Anglii se koná dokonce šnečí šampionát!
Závody švábů
Ještě bizarnější jsou závody švábů, které se konají zejména v Austrálii. Švábi stejně jako šneci lezou po kruhové dráze k vnější kružnici, kde je cíl. Oproti šnekům je sledování švábího favorita o poznání obtížnější.
Velbloudí dostihy
Velbloudi jsou na rozdíl od plžů či hmyzu o poznání rychlejší zvířata, která navíc vynikají neuvěřitelnou výdrží, a proto se hodí i na dostihovou dráhu. Prohání se nejčastěji na území Indie, Afriky i Austrálie. Dříve na velbloudech jezdily děti kvůli jejich nízké hmotnosti, což se nyní zakazuje z důvodu vykořisťování a černého obchodu. Například Spojené arabské emiráty již využívají robotické žokeje. Věřili byste tomu?
Neobvyklé sporty
Velbloudí zápasy
Krom dostihů se velbloudi využívají i pro jakýsi velbloudí „wrestling“. Zápasí převážně v Turecku, kde se i koná slavný šampionát. I když je řeč o zápasech, jedná se spíš o pouhé zastrašování a přetlačování těl, kdy poražený ze souboje utíká bez větší újmy na zdraví.
Skákání králíků
Soutěž ve skákání králíčků přes překážky, takzvaný „králičí hop“, je oblíbeným sportem pro ušáky a jejich majitele a fanoušky tohoto roztomilého sportu. Králičí hop se podobá parkuru a kořeny má ve Švédsku. Nyní je rozšířený po celém světě.
Fotbal a kopyta
Koňský fotbal, neboli pushball je zajímavým sportem z Anglie. Jestli čekáte, že koně kopou do klasického fotbalového míče, jste na omylu. Ve pushballu se totiž hraje s míčem obřích rozměrů – v průměru má 160 centimetrů a 25 kilogramů. Tomu se říká pořádný fotbal!
Sloní pólo
Pólo s tak velkými zvířaty, jako jsou sloni, je opravdu zajímavou podívanou. Sloni jsou při tomto sportu kupodivu docela hbití, přitom na hřbetě nesou rovnou dva jezdce. Jeden slona řídí a druhý se stará o manipulaci s míčem. Tento sport je oblíbený zejména v Indii a Thajsku.
Mohlo by se vám líbit
Knírač je přizpůsobivý a věrný kamarád
27. 6. 2022
Prasátko jako mazlíček je stále oblíbenější
27. 6. 2022
Jak vybírat jméno pro chlupáče
26. 6. 2022
Tajemství, která před psem neschováte
25. 6. 2022