Zajímavosti, 24. 5. 2020

Foto: Shutterstock

Pořízení domácího mazlíčka je pro každého z nás velká událost, která ovlivní chod celé domácnosti. Co vám může při nelehkém rozhodování pomoci? Na výběr máte několik možností.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Návštěva kočičí kavárny

Kavárna, kde si můžete pomazlit roztomilé kočičky a některou si i odnést domů? To není sen, to je skutečnost. Jedná se o umisťovací kočičí kavárny, kde malé šelmy čekají na svého nového pána v teple a pohodlí. Kočky vhodné k adopci se v těchto kavárnách mohou pohybovat volně, lze je sledovat při hře s ostatními nebo si je vzít na pomazlení. Kdo by odolal slastnému vrnění na klíně při šálku výborné kávy?

Jak již bylo řečeno, do kavárny si můžete jít nezávazně posedět, nebo se zaměřit na výběr budoucího kočičího společníka. Některé kavárny adopci neumožňují, a proto se nejdříve informujte u pracovníků. Oproti jiným zařízením zde můžete strávit dlouhé hodiny a pozorovat tak chování všech koček. Díky tomu budete mít představu, jak by se asi kočičce líbilo u vás doma.

Návštěva útulku či kočičího azylu

V útulku nejsou zdaleka takové podmínky, jako v kočičí kavárně. O kočičky je zde bezpochyby dobře postaráno, avšak po teplém pelíšku v bezpečí domova a po pohlazení touží mnohem více, než je tomu u kavárenských mazlíků. Přeci jen se jedná o jiný typ zařízení, kam si lidé nejdou odpočinout ani popovídat. Navíc je zde velké množství zvířat, které mnohdy převyšuje kapacitu, jelikož je stále více koček bez domova. Návštěvou je jistě potěšíte, a pokud si s nějakou kočičkou padnete do oka, není nic lepšího, než ji adoptovat. Pocit nápomoci a vzájemné radosti je k nezaplacení! A pokud máte doma nějaké staré deky, matrace nebo třeba hračky, ostatní kočičky takový dar velice ocení.

Existuje i mnoho azylů a zařízení dočasné péče, kam se můžete také zajet na vysněného mazlíčka podívat. Pečovatelky vám dokážou o každé kočičce říct mnoho informací o její povaze, což při vybírání jistě oceníte.

Návštěva známých a kamarádů

Zajet na návštěvu k někomu, kdo doma má jednu nebo i více kočiček, je to nejlepší, co můžete před pořízením kočky udělat. Uvidíte, jak jejich domácnost s chlupáči funguje, promluvíte si o vašich obavách a zeptáte se na lecjaké otázky. Pak už jen stačí hledat kočičku k adopci.

Pokud toužíte po kočičce s rodokmenem, určitě navštivte některou z chovných stanic. Nezávazné návštěvy dobrého chovatele neobtěžují, spíš naopak. Chovatel vám rád zodpoví dotazy a povypráví vám o povaze a chování daného plemene.

Štítky: kočky

Autor článku: Andrea Veselá