Pejsci prospívají zdraví. Čím zlepší to vaše?

Zajímavosti, 21. 5. 2022

Foto: Shutterstock

Ještě pořád váháte, zda si pořídíte psa? Možná se po přečtení následujících řádků budete rozhodovat o něco snáz! Pes totiž není jen věrným společníkem, tenhle čtyřnohý miláček totiž pozitivně pomáhá vašemu zdraví. A je to vědecky potvrzeno!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Takže v čem nám psi prospívají?

Více pohybu

Je to logické. Máte-li psa, musíte ho venčit. A venčíte-li, chodíte. Podle jedné z amerických studií existuje u majitelů psích miláčků o 34 % vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou oné ideální hranice 150 minut chůze týdně, než lidé bez psa.

A více vytrvalosti

Tedy vytrvalosti v pohybu – spousta majitelů psů totiž ještě nad rámec procházek se svým čtyřnohým mazlíčkem chodí ještě cvičit, takže jejich fyzická aktivita je až o 69 % vyšší než u jejich okolí.

Větší rychlost

Výzkum Univerzity v Missouri zase tvrdí, že venčíte-li psa, chodíte rychleji (a tedy ve vztahu k vašemu zdraví či spalování kalorií efektivněji) než ostatní – a to až o 28 %.

Rychlejší uzdravení

To studie amerického Národního institutu zdraví zase uvádí, že majitelé psů častěji než lidé bez psa přežívají první rok následující po infarktu.

Méně obezity

Navíc u lidí vlastnících a hlavně pravidelně venčících štěkající miláčky existuje v porovnání s ostatní populací pouze asi třetinové riziko, že skončí jako obézní (důvodem je samozřejmě pravidelný pohyb).

A méně péče

Kalifornská univerzita zase zjistila, že starší majitelé psů navštěvují lékaře o 20 % méně než jejich vrstevníci bez psů.

Více člověkem

Milovníci psích mazlíčků jsou podle Michiganské univerzity lepšími členy kolektivu, jsou zkrátka týmovými hráči.

Zdroje: 9 health benefits of owning a dog; 10 Science-Based Benefits of Having a Dog


Zobrazit diskuzi ke článku