Zajímavosti, 13. 12. 2019

Foto: Instagram.com

Tuna, také Tooney, Wormy či Stefan je pes, kříženec čivavy a jezevčíka, jemuž zpočátku osud do vínku mnoho dobrého nenadělil. Tuna se totiž narodil s výrazným předkusem a už od malička byl celý vrásčitý. Život se sním zkrátka nemazlil, ale dnes je z něj psí celebrita na úrovni, kterou obdivuje celý svět. Ostatně i my ho můžeme znát z oblíbené reklamy na jistý „kolový“ nápoj.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Tuna to neměl ze začátku vůbec lehké, jako ošklivé štěně byl již od narození nechtěný, zkrátka byla to taková smutná černá labuť. Původní majitel ho jako čtyřměsíčního opustil poblíž San Diega v Kalifornii, kde byl nalezen a převezen na farmářský trh. Právě tam si ho všimla Courtney Dasher, zamilovala se do něj a adoptovala ho. A udělala z jeho handicapu výdělečný podnik.

Hvězda sociálních sítí

Courtney založila svému novému miláčkovi v roce 2012 stránku na Instagramu. Vtipnými pózami si Tuna postupně získával srdce svých fanoušků a dobýval svět. Dnes jeho Instagram sleduje 2,1 milionů lidí a na Facebooku něco mále přes 300 tisíc fanoušků.

Psí poslání

Pes je věrný přítel člověka a člověk by měl být věrným partnerem svému psovi. Právě to je motto Courtney a Tuny. I když je Tuna takové ztělesnění chudáka, většina lidí ho zbožňuje právě za jeho nedokonalost. Jeho věrní následovníci přijímají, že je prostě jiný, zamilovali se do jeho kouzla a připojili se k jeho poselství: „Ta pravá krása přichází ve všech podobách a vyzařuje zevnitř“.

I proto peníze, které Courtney díky Tunovi získá, putují zpět na dobročinné účely, konkrétně organizacím, které se zabývají záchranou opuštěných zvířat. Tuna má dokonce i své vlastní dárkové předměty, takže i tím můžete podpořit jeho poselství. V roce 2014 se navíc dočkal i knihy s názvem „Tuna Melts My Heart“. Publikace je vlastně sbírkou fotografií z Tunova běžného života, které Courtney zveřejňovala na Instagramu.

Foto: Instagram.com/tunameltsmyheart

Autor článku: Andrea Veselá