Zajímavosti, 11. 12. 2020

Foto: Shutterstock

Za chvíli tu už zase budou Vánoce a s nimi spojený čas neustálého shonu, nakupování, příprav, zdobení, pečení, vaření a nakonec snad i odpočinku. Obzvlášť letos se spousta z nás už nemůže dočkat, až alespoň na chvíli bude moci zapomenout na útrapy posledních měsíců a stráví příjemný čas se svými nejbližšími. Neměli bychom ale zapomínat, kdo celý ten těžký rok stál po našem boku, dodával nám energii, tulil se k nám a jednoduše činil všechno trochu snesitelnější.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Kdy jindy bychom se našim pejskům měli odvděčit, než zrovna na Vánoce? Proto jsme si pro vás připravili 6 tipů, jak letos připravit vašemu mazlíčkovi ty nejkrásnější Vánoce.

Hurá za zážitky

Většina z nás má se svým pejskem už více méně pravidelnou trasu, kterou každý den chodí a jen výjimečně se od ní odkloní. Pro nás je to sice přirozené, naši čtyřnozí přátelé ale milují poznávání nových věcí a míst. Proto doporučujeme si udělat alespoň jednou čas a vzít vašeho hafana na místo, kde ještě nikdy nebyl, třeba na hory.

Úsměv, prosím

Už dlouho přemýšlíte, že byste nafotili nové fotky do rodinného alba, ale dosud nebyl čas? Kdy jindy je lepší příležitost, než v příjemné předvánoční atmosféře? Vezměte rodinu i vašeho pejska a vyrazte do nejbližšího studia. Díky přítomnosti vašeho hafana si užijete při focení obrovskou porci zábavy a navrch získáte krásnou vzpomínku. A pokud budou ateliéry v důsledku pandemie zavřené a fotografové nebudou moci fotit? Nevěště hlavu, v dnešní době nafotíte parádní fotky i na mobil a zimní příroda jim dodá potřebné kouzlo.

S kamarády na výlet

Na nás všech zanechala sociální izolace hluboké stopy. Nejinak je tomu u vašeho hafana. Jak to napravit? Pokud to bude v souvislosti s pandemickými opatřeními možné, můžete se dohodnout s ostatními páníčky, vypůjčit si jejich mazlíčky a s tímhle „stádem“ vyrazit na dlouhou procházku do přírody. Bude to sice náročný den, ale rozhodně to bude stát za to. Vašemu kamarádovi budou zářit oči, až se konečně očichá se starými známými.

Vystrojte mu pořádnou vánoční hostinu

Nezapomeňte při štědrovečerní večeři i na vašeho chlupáče. Můžete mu koupit třeba prémiovou konzervu, kde máte na výběr ze spousty příchutí, které udělají vašemu pejskovi radost. Kdybyste ale chtěli něco opravdu speciálního, připravte mu speciální štědrovečerní menu. „Místo bramborového salátu servírujte mrkev, celer nebo řepu. Pokud byste ale přece jen trvali na klasickém kaprovi a bramborovém salátu, tak kapra připravte syrového a kvůli kostem řádně rozemletého a salát maximálně dietní a zcela neochucený,“ radí specialistka z eshopu se zvířecími potřebami Zuzana Novotná.

Překvapení pod stromečkem

Každý rád dostává dárky a nezáleží na tom, jestli jste člověk nebo pes. Zkuste si tedy letos dát na dárku pro vašeho chlupáče opravdu záležet. Vy sami dobře víte, co mu udělá největší radost. Bude to nový obojek? Zábavná hračka? Pohodlný pelíšek? To je na vás.

Čas je nejlepší dárek

Čas je to nejdůležitější, co máme. A váš pes to dobře ví. Zkuste se tedy při všem tom předvánočním i povánočním shonu zastavit a věnovat ho vašemu čtyřnohému parťákovi. Tak, jako když jsme si ho poprvé přinesli domů a nemohli jsme se ho nabažit. Mazlete se s ním, hrajte si s ním, dovádějte spolu. Ukažte mu, jak moc vám na něm záleží. Zaslouží si to.

Štítky: vánoce

Autor článku: Lenka Šmídová