Chlupáči, 4. 1. 2023

Foto: Shutterstock

Pokud hledáte veselého rodinného společníka, který je všestranný, odolný a inteligentní, zbystřete! Střední knírač může být tou správnou volbou. Jaký je?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Zlatá střední cesta

Knírač střední

Knírač střední, jak už jeho pojmenování nasvědčuje, je knírač střední velikosti, ze kterého se v minulosti vyšlechtily jeho menší či větší varianty. Jedná se tak o kompaktního, avšak pevně stavěného hafana, který má všeho tak akorát. Není to žádný gaučový povaleč, zároveň se nemusíte bát překypující energie a neposednosti. Tento knírač je nebojácný pes se srdcem na správném místě, a tak nachází využití nejen jako rodinný mazlík, ale také jako pes služební, asistenční, v myslivosti či záchranařině.

Přizpůsobivý a všestranný společník

Tento vousatý rošťák je vždy veselý a pozitivně naladěný, těší se z každé akce či kontaktu s člověkem a nevadí mu nepřízně počasí. Je tak ideálním parťákem na nejrůznější aktivity, kromě dlouhých procházek vás rád doprovodí na túře či dovolené v přírodě, rád si půjde zaběhat, zaplavat nebo jen tak zablbnout na zahradu. Uplatnění najde i v psích sportech, vynikat může například v agility či flyballu díky jeho hbitosti a bystrosti, chytrou hlavičku procvičí na psích kusech při dogdancingu.

Srst tohoto chlupáče je dostatečně hustá a tvrdá k celoročnímu pobytu venku. I tak knírač ocení teplo domova, a hlavně přítomnost svých pánů, ideálně celé rodiny. Jedná se totiž o společenského psa, který si užívá každý moment se svými blízkými a o samotě by strádal. Stejně jako k domečku se zahradou se hodí i do menšího bytu, pokud bude mít dostatek pozornosti a vyžití.

Věrný hlídač

Knírač střední

Jelikož má knírač silné pouto se svou rodinou, je z něj i dobrý hlídač. V jeho zájmu je totiž zajistit všem jejím členům bezpečí, a tak na nevítané hosty náležitě upozorní štěkotem. Nemusíte se však bát neopodstatněného štěkání – knírač k tomu musí mít důvod. V tomto „hlídacím módu“ je bdělý a vždy připravený k akci. Ke svým pánům je velice oddaný, věrný a loajální, ačkoliv umí být i tvrdohlavý, a tak potřebuje pevný, avšak laskavý a trpělivý přístup s pozitivní motivací a dostatkem odměn.

Autorský článek

Více info: American Kennel Club

Štítky: psí plemena

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock