Chlupáči, 6. 12. 2022

Foto: Shutterstock

Divoška, která mate tělem. Savanová kočka v sobě totiž snoubí nespoutanost servala a přítulnost kočky domácí. Tato kombinace vás okouzlí nejen svým nevídaným vzhledem, ale hlavně jedinečnou povahou! Pojďme se na ni společně mrknout!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Divoký vzhled servala

Savanová kočka

Od servala savanka zdědila zejména skvrnité či proužkované zbarvení, které společně s tělesnou konstitucí dotváří její divošský vzhled. Na první pohled byste jen stěží řekli, že se jedná o mazlíčka, který vyhledává lidskou společnost. Savanová kočka totiž působí nepřístupně a nezávisle, jelikož je vzhledem opravdu blíže onomu servalovi. Její povaha vás však mile překvapí!

Přátelská povaha kočky domácí. Nebo psa?

Savanová kočka

Savanová kočka je totiž velice milým společníkem, se kterým se rozhodně nebudete nudit. Ráda se mazlí, hraje si a zkoumá okolí, zároveň si s vámi i ráda popovídá. Bude vám věrnou asistentkou u všech aktivit, zároveň si s vámi i ráda odpočine na gauči. Může se zdát, že se tato malá divoška nikdy nezastaví, ale není tomu tak. I když jí pohyb není cizí a ráda skotačí, běhá a skáče, nejedná se o nijak zvlášť aktivní plemeno, které by neustále vyžadovalo akci. Hodí se tak i do bytu, i když venkovním zabezpečeným výběhem jistě nepohrdne.

Stejně tak se naučí velice rychle chodit na vodítku a ráda prozkoumá okolí v postroji. Celkově se její povaha podobá spíš psím kolegům – je věrná a oddaná, ráda se naučí nové kousky, dokonce vám možná bude s nadšením aportovat hračky. Stejně jako každé kočce, i jí uděláte škrabadly a prolézačkami velkou radost.

Všestranný lovec

Savanová kočka

Přeci jen se nějaká divoká stránka v savance skrývá! Její lovecký um je velice vyvinutý, jedná se o odvážnou kočku, která se neostýchá skočit ani do vody. Naopak si ve vodě dokáže i hrát.

Hra na lov je její oblíbená. A není se čemu divit! Tato šelma je zdatný lovec, který rád zúročí svou hbitost a sílu, jež se skrývá v jeho dlouhých končetinách. Nejrůznější návnady na udičce jsou tak ideální volbou při výběru hraček. Společnou hrou s kočičkou posílíte vzájemné pouto a mazlíčka úspěšně unavíte. Spokojené předení je pak samozřejmostí a odměnou!

Autorský článek

Další info: Esther Verhoef – Verhallen: Velká encyklopedie koček; vydavatel: Rebo; rok vydání: 2004; ISBN: 9788072343003; Savannah Cat Breed

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock